درمان عفونت لب بعد از تزریق ژل

چگونه میتوان عفونت لب بعد از تزریق ژل را درمان کرد؟

با تزریق ژل می توان لب ها را حجیم و زیبایی لب ها را چندین برابر کرد. نکته ای که بسیار حائز اهمیت است بانوانی که تزریق ژل لب را انجام می دهند به نوعی  محسوس زیبایی آنها به چشم می آید. اما باید به این نکته توجه داشت احتمال اینکه عفونت لب بعد از تزریق ژل رخ دهد بسیار زیاد است. ما در این مقاله قصد داریم به طور کامل در مورد درمان عفونت لب بعد از تزریق ژل به گفتگو نیز بپردازیم. توجه داشته باشید که عفونت لب بعد از تزریق ژل می تواند علل مختلفی داشته باشد.

علل بروز عفونت لب بعد از تزریق

یکی از عوارضی که ممکن است بعد از تزریق لب رخ دهد، عفونت لب می باشد. عفونت لب بعد از تزریق ژل علل مختلفی میتواند داشته باشد از جمله:

 • تزریق ژل لب توسط افراد بی تجربه
 • توجه نداشتن به مراقبت های بعد از تزریق ژل لب
 • مراجعه به کلینیک های نامعتبر
 • نداشتن کیفیت و استاندارد نبودن ژل لب
 • تزریق ژل به لب توسط سوزن های غیر استریل
 • استفاده از مواد آرایشی بی کیفیت مانند رژلب
 • ابتلا به تبخال پیش از انجام تزریق ژل لب

علائم عفونت لب بعد از تزریق ژل کدام است؟

همانطور که در بالا به علل بروز این نوع عفونت لب اشاره شد دانستیم که عوامل زیادی سبب بروز آن می شود. از آنجایی که بروز عفونت لب با علائمی همراه می باشد بنابراین اگر پس از گذشت چند روز از  تزریق ژل لب، بر روی لب خود دانه های قرمز رنگی مشاهده کردید بدانید که این ناحیه عفونت کرده است. در این زمان باید حتما به پزشک مراجعه کنید. یکی از بهترین راهکار هایی که می تواند از بروز عفونت لب بعد از تزریق ژل جلوگیری کند، انجام تزریق ژل لب در کلینیک های معتبر و با تجربه می باشد. از دیگر علائم و نشانه های عفونت موارد زیر می باشد:

 1. احساس درد در ناحیه لب
 2. ایجاد کبودی بر روی لب
 3. التهاب در اطراف دهان و لب
 4. متورم شدن بیش از حد لب ها

برای درمان عفونت لب بعد از تزریق ژل باید چه اقداماتی انجام دهیم؟

روش های درمان زیادی وجود دارد که می تواند عفونت لب ناشی از تزریق لب را توسط آن ها درمان کرد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

مصرف آنتی بیوتیک خوراکی

یکی از ساده ترین راه ها برای جلوگیری از تزریق ژل لب آن است که از آنتی بیوتیک های خوراکی مصرف کنید. از آنجایی که بعد از تزریق ژل لب احتمال اینکه این ناحیه عفونتکند وجود دارد، پزشکان توصیه می کنند قبل از انجام تزریق ژل لب و همچنین پس از آن از آنتی بیوتیک استفاده کنید. مصرف آنتی بیوتیک سبب جلوگیری از التهاب و تورم لب پس از تزریق ژل می شود.

تزریق آنتی بیوتیک در لب

در افرادی که عفونت بسیار شدید می شود، پزشک در ناحیه لب آنتی بیوتیک تزریق می کند. گاها ممکن است برای کاهش عفونت حتی نیاز به سه یا چهار بار تزریق آنتی بیوتیک باشد.

خارج کردن ژل از ناحیه عفونی

در بعضی از مواقع نیاز است که عفونت موجود در لب  توسط پزشک خارج شود. انجام این روش سبب می شود که روند بهبودی سریع انجام شود و فرد احساس درد کمتری نیز داشته باشد و البته ژل از ناحیه عفونی خارج می شود.

حل کردن ژل

استفاده از داروی هیالورونید که معمولا به همراه آنتی بیوتیک مصرف می شود. دارو هیالورونید سبب بهبودی عفونت در ناحیه اطراف دهان نیز می شود.

نتیجه گیری

با توجه به نکاتی که بیان شد، پی بردیم که عفونت لب می تواند ناشی از عواملی در هنگام تزریق باشد. از جمله می توان به تزریق ژل لب توسط افراد بی تجربه و مراجعه به کلینیک نامعتبر اشاره کرد. ضمنا برای درمان عفونت لب بعد از تزریق ژل به مواردی که در مقاله بیان شده است توجه لازم را داشته باشید.

سوالات متداول

 1. دلایل عفونت لب پس از تزریق ژل چیست؟
  از مهم ترین دلایل می توان به اینکه در هنگام تزریق باکتری ها به درون لب نفوذ پیدا کنند، می توان اشاره کرد. هم چنین استفاده از مواد آرایشی بی کیفیت می تواند سبب بروز آن شود.
 2. چگونه می توان عفونت لب بعد از تزریق ژل را درمان کرد؟
  با استفاده از مصرف آنتی بیوتیک های خوراکی یا تزریق آنتی بیوتیک در لب می توان عفونت را درمان کرد.
 3. علائم عفونت لب پس از تزریق ژل چیست؟
  میتوان به علائمی نظیر قرمزی پوست، ورم، گرمی و درد اشاره کرد.
این مطلب چقدر مفید بود؟
تعداد رای: 0 میانگین: 0
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.