مسواک زدن بعد از تزریق رژ لب

برای بسیاری از افراد سوال پیش می‌آید که آیا مسواک زدن بعد از تزریق ژله لب مشکل دارد؟باید بگوییم که هیچ مشکلی ندارد اما ممکن است شما کمی احساس درد کنید پس بهتر است پس از استفاده کردن مواد غذایی دندان‌های خود را به خوبی تمیز کنید و یا می‌توانید به جای مسواک زدن از نخ دندان استفاده کنید. ما در این مقاله به صورت اختصاصی می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

مراقبت های مهم بعد از تزریق رژ لب

 1. بعد از اینکه شما تزریق رژ لب را انجام دادید با قرمزی و کبودی مواجه می‌شوید پس اولین نکته این است که از خاراندن و ماساژ دادن خودداری کنید چون عوارض جانبی زیادی دارد.
 2. اگر بعد از تزریق کردن با علایم و نشانه‌های متعددی مواجه شده که بیش از سه روز طول کشید حتماً باید به پزشک مراجعه کنید.
 3. بعد از تزریق ژل لب شما با درد مواجه نمی‌شوید پس بهتر است از داروهای مسکن به هیچ عنوان استفاده نکنید چون این داروها موجب خونریزی و کبودی می‌شود پس بهتر است از پزشک خود مشورت بگیرید و بعد آنها را استفاده کنید.
 4. برای رفع کبودی می‌توانید از کمپرس سرد استفاده کنید که برای از بین رفتن تورم نیز بسیار توصیه می‌شود.
 5. بهتر است بعد از تزریق ژل لب به مدت ۲۴ ساعت از شست و شوی ناحیه لب خودداری کنید و حتماً از شوینده‌های ملایم استفاده کنید تا التهاب و تحریک‌های پوستی را به حداقل برسانید.
 6. در روزهای ابتدایی بهتر است از غذا خوردن و جویدن خودداری کنید و بیشتر از غذاهای آبکی استفاده کنید.
 7. نوشیدن آب به بدن شما کمک می‌کند تا تورم را کاهش دهد و روند بهبود سریعتر اتفاق بیفتد.
 8. تزریق ژل لب به عوارض جدی ندارد ولی شما بهتر است در روزهای ابتدایی به مدت دو هفته ورزش‌ها و فعالیت‌های فیزیکی سنگین را انجام ندهید و اگر تمام این موارد را رعایت کنید قطعاً با نتیجه مطلوبی مواجه می‌شوید.

برای مسواک زدن بعد از تزریق ژل لب از خمیردندان استفاده کنیم؟

بسیاری از افراد به بهداشت دهان و دندان حساسیت نشان نمی‌دهند و اصرار دارند بعد از تزریق ژل لب حتماً دندان‌های خود را با خمیر دندان مسواک بزنند اما پزشکان زیادی در این زمینه این امر را توصیه نمی‌کنند. مثقال زدم بعد از ژل لب در ۲۴ ساعت ابتدایی پس از تزریق به وسیله خمیر دندان توصیه نمی‌شود پس بهتر است شما از محلول آب نمک بسیار رقیق استفاده کنید که این محلول جایگزین مناسبی برای خمیر دندان است.

رعایت نکات پس از طریق ژل لب را باهم همدیگر مطالعه می کنیم!

معمولا پزشکان پس از تزریق ژل لب نکات زیادی را به شما گوشزد می‌کند که بهتر است شما این موارد را رعایت کنید. که در زیر به چند مورد از موارد مهم اشاره می‌کنیم.

 1. این امر را فراموش نکنید که تا زمانی که قرمزی و ورم پوست برطرف نشده نباید محل تزریق ژل را گرم نگه دارید پس باید از آفتاب گرفتن و حمام گرم خودداری کنید. این امر را نیز فراموش نکنید که سرمای شدید می‌تواند اثرات درمانی را کاهش و عوارض جانبی زیادی را در شما تشدید کند.
 2. نکته مهمی که بیشتر افراد آن را انجام نمی‌دهند این است که پس از تزریق نباید استراحت مطلق کرده بلکه باید به آرامی راه بروند که بسیاری از افراد تصور می‌کنند که حتماً باید استراحت داشته باشند.
 3. نکته دیگری که وجود دارد این است که به مدت سه هفته نباید از حمام‌های طولانی استفاده کنند و اگر حمام آنها طولانی شود باید استراحت و دراز بکشند و سر خود را نسبت به بدن خود بالا نگه دارند.
 4. پس از تزریق ژل لب تا یک ماه از انجام لیزر خودداری کنید و توجه داشته باشید که خوراکی‌های همچون آناناس را برای کاهش کبودی استفاده کنید.
 5. افرادی که سابقه تبخال دارند باید قبل از تزریق ژل لب حتماً آن مورد را به پزشک خود اطلاع دهند چون باید پس از درمان از داروی ضد ویروس استفاده کنند تا از بروز تبخال جلوگیری کنند.

مسواک زدن بعد از تزریق ژل لب چگونه است،؟

امروز تزریق ژل لب در میان افراد بسیار رایج شده است و همین امر دغدغه مهمی برای افراد است که بعد از تزریق چگونه باید مسواک بزنند که به طور کلی این مسئله بسیار مهم و مشکل زا نیست و از این رو ما در این مقاله می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم.

 1. اگر می‌خواهید این تاثیر را انجام دهید باید بدانید که بعد از این کار می‌توانید مسواک بزنید ولی باید تا حد ممکن به آرامی مسواک بزنید و سعی کنید هیچ فشاری به لب نشود و از تحریک لب‌ها جلوگیری کنید. چون اگر این نکته را انجام ندهید با عثدتحریک لب‌ها و منجر به تورم و کبودی و قرمزی می‌شود.
 2. ابتدا سعی کنید از یک مسواک نر و کوچک استفاده کنید چون مسواک نباید با لب شما تماس مستقیمی داشته باشد و همچنین حرکات باید آهسته و دایره‌ای شکل باشد تا فشار کمی به لب‌ها وارد شود.
 3. این امر را فراموش نکنید که برای کاهش تحریک و تورم لب‌ها باید از آب خنک استفاده کنید و پس از شستشو و مسواک زدن لب‌ها را به آرامی با دستمال نرم خشک کنید.
 4. برای ضدعفونی کردن و شستشوی لب‌ها بهتر است از محلول آب نمک استفاده کنید و دوباره توصیه می‌کنیم که به هیچ عنوان از حرکات شدید و سریع استفاده نکنید چون آسیب جدی به لب شما وارد می‌شود.

نتیجه گیری

ما در این مقاله تا حدودی توانستیم شما را با نکات و مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب آشنا کنیم اما بهتر است حتماً از پزشک مورد نظر خود کمک بگیرید و هر سوالی که دارید در اسرع وقت از آنها بپرسید چون اگر این امر را پشت گوش بیندازید با عوارض جدی زیادی مواجه می‌شوید.

سوالات متداول

آیا بعد از تزریق ژل لب باید از ماساژ خودداری کنیم؟

بله بهتر است این کار را حداقل ۲۴ تا ۴۸ ساعت به تعویق بیندازید.

بعد از تزریق ژل لب بیماران با درد مواجه می‌شوند؟

خیر ولی اگر استثنایی بود بهتر است از داروهای مسکن استفاده نکنند.

تزریق ژل لب برای تمام افراد توصیه می‌شود؟

افرادی هستند که با حساسیت‌های پوستی مواجه هستند و بهتر است این کار انجام ندهند. برای کاهش تورم و کبودی و قرمزی باید از کمپرس سرد استفاده کنیم؟بله بهتر است تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق از کمپرس سرد استفاده کنید.

از چه نوع خمیر دندانی برای مسواک زدن بعد از تزریق ژل لب استفاده کنیم؟

استفاده از خمیر دندان به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.