مزوتراپی

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی یک روش غیر تهاجمی پزشکی است که در درمانهای زیبایی کاربرد دارد.

مزوتراپی از دو کلمه مزو به معنای میانی و تراپی به معنای درمان تشکیل شده است.

در حقیقت مزوتراپی یعنی انتقال انواع مواد بیولوژیک، آنزیم ها، ویتامین ها، مواد معدنی … از طریق سوزنهای بسیار ریز میکرونی در دفعات زیاد اما با حجم کم به لایه ی میانی پوست.

مزوتراپی هم از طریق سوزن های ظریف انسولینی صورت می گیرد و هم میتواند توسط دستگاه میکرونیدلینگ انجام شود.

مزوتراپی انواع مختلفی دارد و برای هدف های گوناگونی انجام می شود.

انواع مختلف مزو تراپی عبارتند از :

۱. مزوتراپی مو

مزوتراپی مو به سه منظور معمولا صورت می پذیرد:

  • درمان ریزش مو
  • درمان کم پشتی مو
  • کنترل ریزش مو

در مزوتراپی مو، مواد موثر برای تغذیه و رویش مو مستقیماً به لایه میانی پوست جایی که ریشه های مو قرار دارند تزریق می شود.

گاهی پزشک تشخیص می دهد که فرد بجای استفاده از دارو که از راه تغذیه جذب بدن میشود روش موثرتری مثل مزوتراپی را در نظر بگیرد.

در کلینیک دلتا ابتدا از مراجعه کنندگان محترم شرح حال گرفته می شود و سپس متناسب با نیاز آنان راهکارهای درمانی ارائه میشود.

از دیگر روش های درمان ریزش موی سر مزونیدلینگ است که همان مواد مزو این بار توسط دستگاه میکرونیدلینگ به پوست سر تزریق میشود.

میکرونیدلینگ سوزن های بسیاری ریزی در پوست سر ایجاد میکند که خود این این امر منجر به تحریک و رشد مو های سر شده و در عین حال مواد مزوتراپی موثر برای رشد موها نیز از طریق منافذ بسیار ریز ایجاد شده وارد پوست میشوند.

۲. مزوتراپی پوست

برای جوانسازی و شفاف سازی پوست صورت، برای رفع لک، برای جوانسازی دست و گردن مزو تراپی پوست انجام می شود.

در این روش مواد موثر برای جوانسازی پوست، مواد روشن کننده برای رفع تیرگی ها و لک های پوستی مستقیما به لایه میانی پوست تزریق می شود. در این روش علاوه بر شفاف سازی پوست همزمان آبرسانی عمیق پوست، شفاف و کلاژن سازی نیز در پوست تحریک می شود.

 

۳. مزوتراپی رفع تیرگی و پف زیر چشم

تیرگی زیر چشم ممکن است علت های مختلفی داشته باشد. گاها استرس، کم خوابی، کمبود مواد معدنی و یتامین ها یا فقر آهن، گرفتگی رگ های تغذیه کننده زیر چشم منجر به تیرگی و سیاهی زیر چشم می شوند.

در صورتی که پزشک تشخیص دهد که تیرگی مربوط به کمبود یکسری از مواد مغذی و ویتامین هاست مزوتراپی رفع تیرگی زیر چشم را پیشنهاد خواهد داد.

افرادی که پف زیر چشم دارند در صورتی که پزشک تشخیص دهد می توانند از مزوتراپی رفع پف زیر چشم استفاده کنند که در آن یک  نوع مزوی چربی سوز، چربی های زیر چشم را از بین می برد.

در کلینیک دلتا لیزر فوتونا نیز می تواند پف زیر چشم را از بین برد در صورتی که پلک بالایی پف باشد پس از مشاوره با پزشک امکان بلفاروپلاستی وجود دارد که پوست اضافه توسط دستگاه پلاسماجت برداشته می شود.

۴. مزوتراپی رفع غبغب

در کلینیک دلتا پس از مشاوره با پزشک در صورتی که میزان چربی غبغب به حدی باشد که بتواند با مزوتراپی و یا لیزر فوتونا برطرف شود، انجام خواهد شد.

گاه ممکن است پزشک، از هر دو درمان به صورت ترکیبی استفاده کند. در صورتی که چربی غبغب بیش از حد باشد امکان برطرف کردن غبغب با مزوتراپی و یا فوتونا وجود ندارد و نیاز به عمل جراحی دارد که پس از مشاوره با پزشک تعیین خواهد شد.

این مطلب چقدر مفید بود؟
تعداد رای: 3 میانگین: 3.7