علت خارش کف سر

علت خارش کف سر چیست ؟

آیا پوست سر شما خشک شده ؟

آیا کف سر شما هم دچار خارش شده است ؟
خارش کف سر برای افرادی که دچار به آن هستند آزاردهنده میباشد.خارش کف سر به شما هشدار میدهد که پوست سر شما در وضعیت ناسالمی قرار دارد و نیاز به رسیدگی دارد.

همچنین خارش پوست سر میتواند منجر به ریزش مو شود.بنابراین لازم است که درمان خارش کف سر را شروع کنید تا دچار ریزش مو نشوید.و

زمانی که فردی به طور مکرر یا به سختی پوست سر را می خاراند، می‌تواند به پوست و فولیکول‌های مو آسیب وارد کند. این آسیب می‌تواند به ریزش موی موقت، خونریزی، و زخم شدن ناشی از خراشیدن منجر شود.

برخی از علل های رایج خارش کف سر را میتوان به شوره سر , مراقبت ضعیف از مو , قارچ و عفونت , رژیم و آفتاب اشاره کرد.

در رابطه به آفتاب و آسیب آفتاب به مو اینجا را کلیک کنید.

بهتر است ابتدا برای ریشه یابی و درمان خارش سر به پزشک متخصص مراجعه کنید.
همچنین میتوانید در منزل با استفاده از چند روش خانگی بدون نیاز به خرج پول بیش از حد , خارش پوست سر را درمان کنید.
سرکه سیب : 
سرکه سیب با تنظیم ph پوست سر , کمک به کاهش خارش میکند و به عنوان یک پاک گننده طبیعی عمل میکند که سلول های مرده پوست سر را از بین میبرد و سلول های جدید ساخته میشوند.
میتوانید مقدار مساوی از آب و سرکه سیب را باهم ترکیب و با کمک اسپری به پوست سر خود بزنید و بعد از 15 الی 20 دقیقه با آب و شماپو بشویید.

روغن درخت چای : 

روغن درخت چای برای پوست و مو بسیار مفید است. دارای خواص ضدالتهابی , ضدقارچ و ضدباکتریایی است که به کاهش خارش کف سر کمک میکند.
میتوانید مقداری از آن را بر روی پوست سر خود ماساژ دهید و بعد از 1 الی 2 ساعت با شامپو ملایم بشویید.
آلوئه ورا :
آلوئه ورا دارای خاصیت ضدباکتریایی و مرطوب کننده میباشد که بعد از استفاده بر پوست سر سلول های مرده را از بین میبرد و رشد بافت سالم پوست را تحریک میکند.
ژل آلوئه ورا را از برگ آن جدا کنید و بر روی پوست سر خود قرار دهید و بعد از 15 دقیقه بشویید. آلوئه ورا همچنین به افزایش رشد مو و کاهش ریزش مو کمک میکند. این کار را میتوانید 1 الی 2 بار در هفته انجام دهید.
ژل آلوئه ورا را هم میتوان از داروخانه ها تهیه کرد.
روغن نارگیل : 
روغن نارگیل یک محافظ و مرطوب کننده ی مناسبی برای مو و همچنین پوست میباشد و باعث تقویت فولیکول های مو و رفع عفونت های قارچی میشود.
بهتر است مقداری از روغن نارگیل را کمی گرم کنید و آن را بر پوست سر و ریشه ی موهای خود ماساژ دهید . میتوانید موها را با یک کلاه بپوشانید و بعد ار 2 الی 3 ساعت موهای را بشویید. بهتر است این کار را 2 الی 3 بار در هفته انجام دهید.

جوش شیرین :

یک الی دو قاشق جوش شیرین را در آب حل کنید و حدود 10 الی 15 دقیقه به صورت مستقیم بر روی پوست سر خود بگذارید و سپس بشویید . این روش را میتوان در صورت نیاز 3 الی 4 بار در هفته انجام داد .
فندق : 
 میتوان خارش هایی که به علت رنگ کردن موها ایجاد میشود را با روغن فندق برطرف کرد.

مقداری از روغن فندق را متناسب با حجم موی خود با دو برابر آب ترکیب کنید . بر روی پوست سر خود ماساژ دهید و بعد از 20 دقیقه کامل بشویید. بهتر است هفته ای یکبار به مدت 3 الی 4 هفته تکرار شود.

توجه داشته باشید که فقط روش های خانگی درمان خارش سر را توضیح دادیم. گاهی خارش سر را میتوان تنها با تغییر شامپو برطرف کرد. اما اگر خارش سر شما ادامه داشت بهتر است حتما در این زمینه به پزشک متخصص مراجعه کنید.
 
این مطلب چقدر مفید بود؟
تعداد رای: 0 میانگین: 0
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.