هرآنچه که باید درباره ی سلولیت و علت سلولیت بدانید!

سلولیت چیست ؟

سلولیت را میتوان به تجمع چربی و چاقی موضعی به صورت بدشکل در زیرپوست نامند.  هنگامی که چربی زیرپوست به بافت فشار بیاورد ، پوست بالای آن گود و پر چاله به نظر میرسد ، به اصطلاح میگویند پوست پرتقالی شکل.

بسیاری از افراد به خصوص خانم ها از وجود سلولیت بر روی بدن و اندام های خود ناراضی هستند. این مساله بر روی اعتماد به نفس آنها خیلی تاثیرگذار میباشد.

سلولیت اغلب بعد از سنین بلوغ مشاهده میشود . باید بدانید که سلولیت در قسمت هایی از بدن که چربی تجمع دارد مانند شکم ، بازو  و  در بسیاری از خانم ها در ناحیه باسن، ران و کفل پدیدار میشود.
علت عمده ی سلولیت را میتوان اضافه وزن و چربی دانست اما تصور نکنید که اگر شما سلولیت دارید ، حتما اضافه وزن دارید . حتی افراد لاغر هم ممکن است دچار سلولیت شوند.

شاید برای شما جالب باشد که سلولیت واقعا به سبک زندگی شما وابسته است . اگر شما فعالیت کافی نداشته باشید و تغذیه نامناسب ، به افزایش سلولیت کمک بسیاری کرده اید.


سلولیت با افزایش سن به دلیل نازک شدن پوست بیشتر میشود بنابراین برای جلوگیری از آن بهتر است همواره ورزش و رژیم مناسب داشته باشید.

 

آقایان و بانوان هر دو دچار سلولیت میشوند. اما سلولیت در زنان رایج تر است . علت آن چیست ؟ (کلیک کنید)

به علت وجود هورمون استروژن در زنان چربی بیشتر در اندام هایی پایینی مانند: ران ،باسن و کفل ها توزیع شده است که نواحی رایج سلولیت هستند.
همچنین اثبات شده است که عواملی مانند استرس و فشارهای عصبی ، تغذیه نامناسب و عدم تحرک کافی نقش مهمی در ایجاد سلولیت دارند.

چرا سلولیت داریم ؟ علت ایجاد سلولیت چیست ؟ (کلیک کنید )

آیا سلولیت درمان دارد ؟ (کلیک کنید )

این مطلب چقدر مفید بود؟
تعداد رای: 0 میانگین: 0
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.