تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل یکی از پر طرفدار ترین و محبوب ترین انواع تزریقات زیبایی مخصوصا در میان خانم هاست. ژل و فیلرهای درمانی کاربردهای فراوانی دارند و می توان در بخش های مختلفی از بدن تزریق را انجام داد. از تزریق ژل می توان برای رفع علائم پیری و چین و چروک های پوست استفاده کرد.

پوست انسان به دلیل قرار گیری در معرض نور خورشید، گذر سن و حتی عوامل ارثی، ممکن است دچار چین و چروک شوند. این چین و چروک ها می تواند طراوت و زیبایی را از شما بگیرد. اما نگران نباشید. می توان با روش هایی مانند تزریق ژل یا تزریق بوتاکس این مشکل را تا حد زیادی رفع نمود.

تزریق ژل یا تزریق فیلر روشی سریع برای ایجاد اصلاحات مختلف در صورت از جمله بازگرداندن و افزایش حجم صورت، افزایش حجم لب‌ها، کاهش چین‌و‌چروک و خطوط اخم و خنده و … است. امروزه تزریق ژل یا تزریق فیلر بعد از انجام بوتاکس پرکاربردترین عمل زیبایی در جهان است.

ژل یا فیلر چیست؟

ژل‌های مورد استفاده دارای انواع مختلفی هستند. دقت داشته باشید که برند مورد استفاده باید مورد تایید سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) باشد. محبوب‌ترین ژل تزریقی به صورت اسید هیالورونیک است.

پوست جوان و سالم حاوی میزان زیادی از ماده مرطوب و طبیعی به نام هیالورونیک اسید است. افزایش سن، نور خورشید و سایر عوامل می‌توانند میزان هیالورونیک اسید پوست را کاهش دهند. این مساله باعث بروز چین و چروک‌ها می شود. کمبود هیالورونیک اسید در پوست باعث تغییر کردن ساختار و حجم پوست می‌شود.

فیلرهای حاوی هیالورونیک اسید این ماده را مجددا به پوست بر می گرداند. ساختار طبیعی مولکول هیالورونیک اسید بسیار شبیه اسفنج است و با جذب کردن آب، باعث افزایش حجم پوست می‌شود. به این ترتیب، هیالورونیک اسید را به عنوان مرطوب کننده داخلی پوست عمل می کند.

پر استفاده ترین نواحی تزریق ژل

تزریق ژل به لب یکی از پر طرفدار ترین انواع تزریق ژل است. کاهش حجم لب می تواند هم زمان با افزایش سن در افراد بروز پیدا کند. برجسته تر کردن لب ها می تواند نقشی مهم در زیبایی صورت افراد داشته باشد.

نکته مهمی که در خصوص تزریق ژل لب باید مورد توجه قرار بگیرد این است که توازن دو طرف لب ها به خوبی حفظ شود. هر گونه عدم تقارن در لب ها می تواند زیبایی فرد را به شکل نا مطلوبی تحت تاثیر قرار دهد.

سایر نواحی مورد استفاده:

  • گونه ها
  • چانه
  • خطوط اخم و پیشانی

تاثیر ژل تا چه مدتی دوام می آورد؟

در واقع هیچ نوع ژلی وجود ندارد که پس از تزریق، برای همیشه و تا آخر عمر در بدن باقی بماند. دلیل این موضوع هم این است که بدن به مرور زمان ژل را تجزیه می کند و باعث از بین رفتن ژل ها می شود. ماندگاری ژل، به نوع ژل مورد استفاده شما بستگی دارد. این زمان از ۳ ماه آغاز می شود و ممکن است تا یکسال یا بیشتر ادامه یابد.

برندهای معروف و اصلی بوتاکس

در کلینیک جوانسازی و لیزر دلتا برترین ژل های مورد تائید سازمان غذا و دارو آمریکا استفاده می شود. دقت داشته باشید که با توجه به مساله تحریم ها، متاسفانه افراد سودجو اقدام به فروش محصولات تقلبی، چینی و ارزان قیمت می کنند. پس حتما تزریقات زیبایی خود را در مراکز معتبر و زیر نظر پزشک متخصص انجام دهید. در کلینیک دلتا برند های زیر بسته به تشخیص پزشک و موجودی بازار روز استفاده می شود:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل مقاله زیر را از دست ندهید.

همچنین می توانید از طریق واتساپ یا اینستاگرام سوالات خود را با کارشناسان دلتا در میان بگذارید.

این مطلب چقدر مفید بود؟
تعداد رای: 11 میانگین: 4.4