10 باور رایج و اشتباه در مورد لیزر موهای زائد

تصورات اشتباهی که در مورد لیزر موهای زائد رایج هستند

“لیزر موهای زائد سرطان زاست!

انجام لیزر می تواند باعث آسیب به پرده بکارت شود.

با لیزر صد در صد موهای زائدتان را تضمینی می توانید از بین ببرید!!!”

اگر در مورد لیزر موهای زائد با افراد مختلف صحبت کنید احتمالا جملات بالا و نظایر آن را زیاد شنیده اید. سال هاست از ورود لیزر به عرصه پزشکی و زیبایی می گذرد. اما با این حال هنوز بسیاری از افراد هستند که باورهای اشتباه و رایجی در مورد لیزر داشته و یا از انجام آن هراس دارند. در مقابل این دسته افراد برخی دیگر تصورات اغراق آمیز در مورد لیزر و نتایج آن داشته و لیزر موهای زائد را راهکاری قطعی و صد و در صدی برای حذف موهای زائد می دانند. در این مطلب قصد داریم به بررسی ده باور رایج و اشباه در این مورد بپردازیم.

1-لیزر موهای زائد باعث نازائی می شود.

یکی ازباورهای اشتباه و رایج در مورد لیزر موهای زائد، این است که این روش درمانی باعث آسیب رساندن به تخمدان ها و افزایش خطر ناباروری می شود. در واقع عمق نفوذ لیزر موهای زائد تنها به میزان چند میلی متر درون پوست است و به گونه ای طراحی شده که روی فولیکول موهای زائد اثر گذار است. پس از این بابت اصلا جای نگرانی نیست و عمق نفوذ اشعه به قدری نمی باشد که بخواهد روی ارگان های داخلی تاثیر منفی بگذارد .

لیزر-نازائی

2-استفاده از مکمل های تقویتی طی دوران لیزر موهای زائد ممنوع است.

متاسفانه این باور در میان بسیاری از افراد وجود دارد که استفاده از مکمل های تقویتی از جمله موارد مرتبط با تقویت رشد موی سر نبایستی طی دوران لیزر موهای زائد استفاده شود. در کمال تعجب گاهی این توصیه توسط کلینیک های زیبایی و اپراتورهای مربوطه به افراد عنوان می شود که آگاهی کاملی در مورد لیزر موهای زائد ندارند. استفاده از مکمل های تقویتی مانند زینک، ویتامین های گروه ب، بیوتین و … باعث تشدید و رویش موهای زائد نمی شوند. حتی مصرف مکمل های مرتبط با رشد و تقویت موهای سر ارتباطی با افزایش و رشد موهای زائد ندارد چرا که سیکل رویش موهای سر با موهای زائد کاملا متفاوت است.

لیزر-مکمل

3-لیزر موهای زائد به صورت تضمینی و صد در صد موهای زائد بدن را از بین می برد.

فراموش نکنید هیچ لیزری نمی تواند به بدنتان تاسی مطلق داده و تبلیغات لیزر تضمینی دروغی بیش نیست! بر اساس علم لیزر و  آناتومی بدن، افراد پس از طی کردن جلسات اصلی لیزر با بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد مثل اسکلپیون، موهای زائد کاهشی 70 الی 90 درصدی از خود نشان می دهند. پس از طی جلسات اصلی شما وارد جلسات شارژ می شوید به این معنا که پس از چند ماه 10 الی 20 درصد موهای پراکنده، ضعیف و نازک رشد می کنند و بایستی یک جلسه لیزر موهای زائد انجام دهید. در جلسات شارژ ممکن است شما بی نیاز از لیزر مجدد یکسری نواحی شوید چرا که در این نواحی موهای زائدی رشد نکرده است.

لیزر-تضمین

در بیشتر افرادی که مشکلات هورمونی نداشته باشند پس از طی چندین جلسه شارژ ماهانه وارد جلسات شارژ سالیانه می شوند. به این معنا که سالی یک نهایتا دو مرتبه به لیزر موهای زائد نیاز پیدا می کنند. فراموش نکنید بدن موجودی زنده است و تلاش می کند فولیکول های موی جدید تولید کند و شارژ سالیانه برای حذف این 10 الی 20 درصد موهای زائد جدید ایجاد شده توصیه می شود. فراموش نکنید تبلیغات لیزر تضمینی و صد در صدی تنها وعده ای دورغ است!

مشاوره با پزشکان کلینیک دلتا در رابطه با خدمات پوست، مو و لیزر رایگانه. برای رزرو مشاوره رایگان  “اینجا” کلیک کنید.

4-لیزر موهای زائد باعث ایجاد سرطان و تاثیرات مخرب روی غدد لنفاوی است.

بسیاری از افراد با شنیدن نام لیزر یاد پرتوهای سرطان زا می افتند.احتمالا تا کنون نام پرتوی ایکس (X) و یا گاما را شنیده اید. این پرتوها در دسته پرتوهای یونیزه قرار دارند. در واقع این پرتوها از بدن عبور کرده و در صورتی که تماس ما با این اشعه ها مقداری طولانی باشد می تواند.باعث جهش DNA شده و زمینه ساز انواع سرطان در بدن انسان باشد.

در حالی که اشعه لیزر در دسته پرتوهای غیریونیزه قرار دارد! این اشعه میزان نفوذ بسیار کمی درون پوست و در حد چند میلیمتردارد، و تاثیری روی DNA ندارد و نمی تواند باعث جهش و تغییری در ساختار DNA سلول شود. از طرف دیگر عمق نفوذ لیزر موهای زائد.ماکسیمم چند میلی متر زیر پوست است! این یعنی هیچ دسترسی به اندام داخلی بدن نخواهد داشت و فقط و فقط می تواند فولیکول های موی شما را تحت تاثیر قرار دهد! در اتاق لیزر اپراتورها و تکنسین ها بدون خطر همراه شما هستند.و صرفا برای محافظت از چشم ها عینک مخصوص به چشم می زنید.

نظر متخصص پوست، مو و لیزر در رابطه با لیزر موهای زائد، سرطان و آسیب به غدد لنفاوی

5-الکس بهترین دستگاه لیزر!

  • الکس
  • دایود
  • اندیاگ (ان دی اگ)

احتمالا تا کنون این اسامی را شنیده اید. این نام ها که امروزه در بین عوام مردم مطرح می شود نام دستگاه نیست و فقط اسم طول موج نور است که توسط دستگاههای لیزر با برندهای مختلف تولید می شود. بنابراین آنچه که مهم است دقت و کیفیت دستگاه تولید کننده ی لیزر است که به پوست شما آسیب نرساند.

اشتباه نکنید. الکس دستگاه لیزر نیست!!!
واژه الکس یک واژه عمومی است و اشاره به طول موج دارد. همانطور که ما به هر وسیله نقلیه که ۴ تا چرخ داشته باشد ماشین اطلاق می کنیم.  قطعا برای همه ما مهم است که ماشین توسط کدام کمپانی ساخته شده است؟؟  همینطور لیزر الکس نیز بسیار مهم است که توسط چه شرکت و.یا چه کمپانی و با چه دقتی تولید شده است. به عنوان مثال ممکن است  طول موج آن دقیق نبوده و طول موج کمتر.و یا بیشتری را هم ساطع کند. به همین علت ممکن است شما در یک مرکز با الکساندرایت جواب.خوبی گرفته باشید اما در مرکز دیگر با همین طول موج (الکس) جواب خوبی نگرفته باشید چون دستگاههای تولید کننده ی.الکس متفاوت بوده و دارای کیفیت لیزر متفاوتی می باشند.
دستگاه لیزر موهای زائد
6-لیزر موهای زائد بیکینی باعث آسیب به پرده بکارت می شود.

هر دستگاه لیزر یک هدف خاصی دارد و هدف دستگاه لیزر موهای زائد تخریب فولیکول مو می باشد .نور ساطع شده از دستگاه لیزر توسط  بافت هدف ( رنگدانه ی موجود در فولیکول مو) جذب می شود . حتی توسط موها سفید که فاقد رنگدانه مو هستند جذب نمی شود . بنابراین حتی  قادر به نفوذ به بافت های اطراف آن نیست

همانطور که گفتیم عمق نفوذ لیزر محدود و در حد چند میلی متر است. لیزر موهای زائد نمی تواند به پرده ی بکارت آسیبی زده و یا برای ناحیه ی تناسلی دختران جوان مشکلی ایجاد کند. لیزر موهای زائد نمی تواند روی اندام ها و ساختارهای داخلی بدن تاثیری داشته باشد و به گونه ای طراحی شده که فولیکول مو را هدف قرار می دهد. شما می توانید با خیال راحت از لیزر موهای زائد به عنوان راه حلی ایده ال برای حذف موهای بیکینی استفاده کنید.

تزریق ژل روسی-درد

7-لیزر روی همه ی موهای زائد بدن تاثیر گذار است.

بسیاری از افراد با تصور اینکه لیزر می تواند روی کلیه ی موهای زائد.بدن تاثیر گذار باشد اقدام به لیزر موهای زائد می کنند. در نظر داشته باشید لیزر روی موهای بور، سفید.و فاقد رنگدانه تاثیری نداشته و نمی تواند آن ها را از بین ببرد. از طرفی اگر قصد دارید موهای کرکی و نازک بدنتان را با لیزر از بین ببرید.در درجه اول بایستی موها از رنگدانه و ضخامت کافی برخوردار بوده.و از طرفی دستگاه لیزر منوی مخصوص موهای کرکی و نازک داشته باشد.

لیزر موهای زائد سفید

8-برای جلوگیری از رشد موهای زائد و حفظ نتیجه لیزر از اپیلاسیون، وکس …استفاده کنید.

یکی دیگر از باورهای اشتباه در میان برخی از افراد استفاده از اپیلاسیون، وکس و … در فواصل جلسات لیزر است. چرا که تصور می کنند با اینکار نتایج جلسات بهتر حفظ می شود. یک ماه قبل از لیزر و در طول فواصل جلسات لیزر شما تنها مجاز به شیو کردن موهای زائدتان هستید. در جلسات لیزر برای دریافت نتیجه حداکثری بایستی موهای شما در فاز فعالیت باشند تا انرژی لیزر از طریق فولیکول مو جذب شده و فولیکول مو از بین برود. استفاده از روش هایی نظیر اپیلاسیون، وکس و … فاز خواب موهای شما را افزایش داده و فولیکول مو نمی تواند انرژی لیزر را جذب کند و تاثیرات جلسات لیزر را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

هر کدام از روش حذف موهای زائد چه میزان ماندگاری دارد؟

لیزر موهای زائد بدن

9-لیزر باعث درمان تیرگی پوست شده و به روشن تر شدن آن کمک می کند.

برخی افراد بر این باورند که با کمک لیزر موهای زائد می توانند انواع تیرگی های پوستشان را درمان کنند. در حالی که اصولا لیزر موهای زائد کاربرد روشن سازی پوست بدن را ندارد. در روند درمان با لیزر موهای زائد پوست افراد ممکن است بین یک تا دو درجه روشن شود. این تیرگی ناشی که از فولیکول های درشت مو در زیر پوست و همچنین موهای زیر پوستی است با لیزر موهای زائد از بین می رود. طبیعتا هر چه میزان این فولیکول ها در زیر پوست بیشتر باشد، روشن شدن پوست بیشتر خواهد بود. فراموش نکنید تیرگی های ذاتی، هورمونی و ژنتیکی پوست با لیزر موهای زائد از بین نخواهد رفت.

لیزر موهای زائد تیرگی

10-درد لیزر موهای زائد غیر قابل تحمل است!

متاسفانه برخی از افراد در رابطه با میزان درد. لیزر موهای زائد باورهای اشتباهی داشته و درد آن را بسیار زیاد تصور می کنند. اگر چه نوع دستگاه لیزر و سیستم خنک کننده آن، و آستانه تحمل درد در افراد در میزان تجربه احساس درد متفاوت است اما واقعیت این است که روش هایی نظیر اپیلاسیون، وکس، اصلاح صورت و … بسیار بیشتر از لیزر موهای زائد افراد را متحمل درد نموده و درد لیزر در مقابله با آن واقعا ناچیز است! از طرفی استفاده از دستگاه های لیزر.پیشرفته با سیستم کولینگ هوشمند مانند اسکلپیون باعث می شود.شما گزگز خفیفی را روی پوستتان احساس کنید و از طرفی دارای تنطیمات کاهش درد برای افراد.با آستانه تحمل درد پائین است. اگر آستانه دردتان بسیار پائین است استفاده از آیس و پماد.بی حسی از دیگر مواردی است که می تواند به انجام لیزر بدون درد به شما کمک کند.

لیزر موهای زائد-وکس

 

شاید مطالب زیر هم برای شما مفید باشند:

این مطلب چقدر مفید بود؟
تعداد رای: 5 میانگین: 4.2
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.