درمان لک و تیرگی پوست

درمان لک و تیرگی پوست

اگر هنوز  علت ایجاد لک صورت ، لک پوستی و تیرگی پوست را نمی دانید، حتما مقاله نوشته شده در این مورد را مطالعه کنید. کلینیک دلتا برای درمان لک پوستی راهکارهای متفاوتی دارد.

اما برای درمان لک مهم این است که بدانیم علت لک صورت چیست؟ با دانستن علت، می توانیم به دنبال درمان هم برویم. قبل از هرکاری همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. با رعایت موارد مطرح شده در این مقاله تا حدودی زیاد می توانید از ایجاد لک جلوگیری کنید.

چگونه از ایجاد لک صورت جلوگیری کنیم؟

  • روش های برداشتن مو

برداشتن مو ها با استفاده ازموچین، وکس اپیلاسیون بند و… باعث ایجاد التهاب پوستی می شود و در دراز مدت ایجاد لک می کند. بهترین روش برداشتن موهای زائد استفاده از لیزر موهای زائد می باشد که نقش مهمی در جلوگیری و درمان لک پوستی دارد.

  • دستکاری نکردن جوش ها

کندن جوش سبب می شود که جای جوش بماند و تبدیل به لک و اسکار ناشی از جوش شود. با دستکاری نکردن جوش ها از به وجود امدن لک پوستی جلوگیری می کنید و دیگر نیازی به درمان لک پوستی ندارید.

  • انجام آزمایش

لک های صورت شما زیاد شده اند، حتما به پزشک مراجعه کنید.
در صورت لزوم آزمایش های تیروییدی، کبدی و … انجام دهید.
گاهی اوقات تجویز دارو مانع ایجاد لک ها می شود و از دیگر روش های پیشگیرانه است.

  • تغذیه مناسب و خواب کافی

گاهی با یک تغییر کوچک در سبک زندگی و تغذیه خود می توانید تغییر بزرگی در بدن و به همین ترتیب در پوست خود ایجاد کنید. اما اگر باز هم لک های قهوه ای و تیره پوست شما از بین نرفت، می توانید با گرفتن نوبت قبلی به پزشکان کلینیک لیزر و جوانسازی دلتا مراجعه کنید تا با یکی از روش های زیر اقدام به درمان لک پوستی کنند.

 فیس آپ

فیس آپ که روش نوین میکرودرم ابریژن می باشد، با لایه برداری سلول های شاخی و مرده، پوست را وادار به کلاژن سازی و ساختن پوست جدید می کند. به این ترتیب پوست طی چند جلسه فیس آپ روشن تر می شود.

پلاسمای سرد و پلاسمای گرم

پزشک متناسب با نیاز پوست شما ممکن است به شما پلاسمای گرم و یا پلاسمای سرد را پیشنهاد بدهد.
پلاسمای سرد با افزایش جنب و جوش مولکولی در زیرپوست، موجب شفافیت و از بین بردن لک های صورت می کند.
اما گاهی بسته به تشخیص پزشک، لک های تیره و قهوه ای صورت با پلاسمای گرم از بین بروند.

مزوتراپی رفع لک صورت

مزوتراپی روشی نوین و بدون عارضه برای جوانسازی و درمان لک های صورت می باشد. در این روش مواد مورد نیاز پوست که کمک به رفع لک، جوانسازی پوست و شفافیت آن می کنند، به طور مستقیم به پوست تزریق می شود. اثردهی مزوتراپی چندین برابر بیشتر نسبت به درمان های موضعی می باشد.

 

این مطلب چقدر مفید بود؟
تعداد رای: 1 میانگین: 5