میلیا

میلیا

احتمالا برای شما و یا اطرافیانتان پیش آمده که.متوجه دانه های .برآمده سفید یا روی.پوستتان شده.باشید. و حضور این دانه های کوچک و سمج را روی گونه، نواحی اطراف چشم و … تجربه کرده باشید. به این دانه ها و برجستگی های سفید رنگ و کوچک میلیا می گویند. میلیا چیست؟ چگونه درمان می شود؟

میلیا چیست؟

میلیا کیست ها و برجستگی های کوچکی است که معمولا به رنگ سفید و یا زرد بوده و در زیر پوست ظاهر می شوند. به هر کدام از این ضایعات و برجستگی های پوستی اصطلاحا میلیوم می گویند.

این عارضه در تمامی سنین میتواند دیده شود. همچنین بسیاری از پزشکان معتقد هستند میلیا یک بیماری پوستی نیست. بلکه بیشتر از جنبه زیبایی که ظاهر پوست را تحت تاثیر قرار می دهد مورد توجه است.

میلیا

میلیا چگونه ایجاد می شود؟

کراتین از جمله مواد زمینه ای پوست، مو و ناخن است. کراتین یک ماده پروتئینی است، که باعث ایجاد استحکام در بافت هایی نظیر پوست، مو و ناخن می شود. تجمع بیش از حد کراتین در زیر پوست باعث ایجاد این برجستگی سفت یا همان میلیا می شود.

چه دلایلی باعث ایجاد میلیا می شود؟

ایجاد میلیوم در هر سنی ممکن است اتفاق بیفتد. هیچ دلیل مشخص و قطعی برای اینکه متوجه شویم چرا برخی افراد درگیر آن می شوند وجود ندارد. اما برخی از عوامل باعث تشدید ایجاد.میلیوم روی پوست شده و.می تواند در ایجاد آن موثر باشد:

  • پاک نکردن آرایش صورت
  • کرم های سنگین آرایشی و دور چشم
  • قرار گرفتن در معرض.آفتاب به مدت طولانی
  • ضربه، سوختگی و یا آسیب به پوست
  • مصرف طولانی مدت برخی از کرم های استروئیدی
  • مادرزادی

میلیا-علت

میلیا چه تفاوتی با آکنه (جوش) دارد؟

در آکنه بسته شدن منافذ پوست در اثر عواملی.نظیر باکتری، چربی پوست، سلول های مرده و … اتفاق  می افتد. در حالی که در میلیا تجمع کراتین در زیر سطح پوست اتفاق می افتد. به همین دلیل فشار دادن.آن معمولا بی تاثیر است و باعث آسیب به پوست نواحی اطراف آن می شود.

علاوه بر آن میلیوم در واقع نوعی کیست است. بر خلاف آکنه پوست ملتهب و قرمز نشده و دردی ایجاد نمی کند. همچنین برجستگی ایجاد شده.در میلیا نسبت به آکنه معمولا متراکم تر و سفت تر است.

میلیا را دستکاری نکنید!

به علت اینکه میلیوم در زیر سطح پوست تشکیل شده و راه.خروجی به بیرون ندارد بایستی از دستکاری آن خودداری کنید. زیرا دستکاری، ایجاد خراش و یا فشار دادن آن ممکن است.به پوست نواحی اطراف میلیا آسیب بزند. علاوه بر ورود باکتری به داخل پوست باعث ایجاد لک و اسکار در این ناحیه شود.

درمان جوش و جای جوش

میلیا چگونه از بین می رود؟

میلیوم از جمله عارضه های پوستی است که وجود آن روی پوست معمولا مشکلی ایجاد نمی کند. اما اگر در تعداد زیاد باشند، ممکن است از نظر زیبایی مشکل ساز باشد. به همین دلیل بسیاری از افراد مایل هستند این برجستگی ها را از روی پوست خود حذف کنند.

ممکن است راه کارهای خانگی مانند تخلیه میلیا با استفاده از سوزن و یا استفاده از لایه بردارها را امتحان کنید، که به علت احتمال آسیب های وارده به پوست توصیه نمی شود. اگر قصد دارید آن را از روی سطح پوستتان را از بین ببرید بهترین راه مراجعه به پزشک است.

در بهترین کلینیک غرب تهران با پزشکانی حاذق و با تجربه مشاوره رایگان داشته باشید. برای رزرو “اینجا” بروید، فرم را تکمیل و منتظر تماس همکاران ما باشید.

راه کارهای کلینیکی حدف میلیا از روی پوست چیست؟

در کلینیک دلتا از راهکارهایی مانند لیزر فوتونا و پلاسما گرم برای حدف میلیوم از روی پوست استفاده می شود. همچنین ممکن است، بنا به تشخیص پزشک از پلاسما سرد برای تسریع روند درمان و بهبود جای زخم استفاده شود.

حذف میلیا و انواع خال در کلینیک دلتا.“اینجا” را ببینید.

هزینه حذف میلیا از روی پوست چه قدر است؟

هزینه حذف میلیا از روی پوست بسته به.روش درمان بین شصت تا صد هزار تومان است. البته اگر تعداد میلیوم های روی پوستتان زیاد باشد، هزینه ی نهایی با تخفیف محاسبه می شود. در جلسه مشاوره ی رایگان.بسته به شرایط پوستتان و راهکار درمان.می توانید از هزینه ی دقیق درمان اطلاع پیدا کنید.

 

شاید این مطالب هم برای شما مفید باشند

این مطلب چقدر مفید بود؟
تعداد رای: 10 میانگین: 4.1
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.