مزونیدلینگ صورت و مو چیست؟

مزونیدلینگ یعنی مزوتراپی + میکرونیدلینگ!

فرض کنید دو درمان عالی برای بهبود شرایط پوستتان وجود دارد که هر کدام دارای فواید زیادی بوده و باعث افزایش چشمگیر کیفیت پوستتان می شود. حال اگر این دو روش با هم ترکیب شوند چه؟

بله! مزونیدلینگ از جمله درمان های موثری است که با ترکیب دو روش درمانی مزوتراپی+ میکرونیدلینگ به وجود آمده و به بهبود شرایط پوست و درمان انواع مشکلات پوستی شما کمک می کند. فواید و عوارض مزونیدلینگ چیست؟ چه افرادی نباید انجام دهند؟ قیمت و هزینه مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ چقدر است؟ در این مقاله به همه سوالات شما پاسخ داده ایم!

توجه مهم !  برند دستگاهی که برای مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ صورت شما استفاده می شود بسیار مهم است. استفاده از برندهای بی کیفیت می تواند منجر به تشدید عوارض و لک پوستی شود. در کلینیک دلتا برای حفظ سلامت پوست شما از دستگاه و سرسوزن های آلمانی آمیامد استفاده می کنیم که قیمت خرید آن گاها 30 برابر سایر سوزنهای معمول بازار است. در ادامه مقاله اطلاعات مهم بیشتری در این زمینه در اختیارتان قرار میدهیم.

مزونیدلینگ-5--میکرونیدلینگ-رفع-لک-رفع-جوش-رفع-منافذ-باز-مزوتراپی

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ چیست؟

وقتی فقط به وسیله ابزار مخصوص پوست روزنه دار و خراشیده میشود به آن میکرونیدلینگ میگوئیم و اگر مواد مزوتراپی مغذی حین این کار روی پوست ریخته شود، تبدیل به مزونیدلینگ می شود.

 آیا انجام میکرونیدلینگ به تنهایی اشکالی دارد؟ 

در کلینیک دلتا ما میکرونیدلینگ ساده را چندان توصیه نمی کنیم. به این دلیل که وقتی پوست به این روش تحریک و خراشیده می شود بهتر است بلافاصله تغذیه شود و به حال خود رها نشود. بنابراین مزونیدلینگ قطعا انتخاب هوشمندانه تر و موثرتری است.

نحوه کار مزونیدلینگ :
 • اول با کمک  وسیله مخصوصی به نام میکرونیدلینگ،  هزاران روزنه ریز و میکروسکوپی (میکروکانال) روی پوست تشکیل می شود.  این روزنه ها باعث تحریک کلاژن سازی درون پوست شده و به افزایش قوام و سفتی پوست و درمان عوارضی چون جای جوش، اسکار، زخم، و … کمک شایانی می کند. از طرفی این میکروکانال ها میزان جذب مواد مغذی را تا چندین برابر افزایش می دهد.

 

 • دوم برای نتیجه گیری بهتر و عالی تر همزمان با میکرونیدلینگ  با استفاده از یک سرنگ  مواد ارزشمند کوکتل های مزوتراپی که حاوی مواد آبرسان و شاداب کننده، ویتامین ها و سایر املاح مغذی هستند روی پوست ریخته می شود. این کار باعث تغذیه عالی و کامل پوست می شود. با استفاده از مزونیدلینگ ورود سرم ها و کوکتل های مغذی به عمق پوست و جذب آن به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. این کوکتل های مغذی باعث افزایش کلاژن سازی درون  پوست شده و خاصیت سفت کنندگی و ضد پیری پوست را نیز دارند. در مجموع مزونیدلینگ به بهبود کیفیت پوست کمک می کند.

مزونیدلینگ-میکرونیدلینگ-مزوتراپی-جای-جوش-آکنه-اسکار-زخم-و-بخیه

 

فراموش نکنید کوکتل های مصرفی برای مزونیدلینگ دارای انواع مختلفی است و اثرات مختلفی از خود به جای می گذارد. مانند درمان لک، روشن کنندگی پوست، لیفت و جوانسازی پوست، تحریک رویش مو، جلوگیری از ریزش و تقویت ریشه مو، از بین بردن چربی و درمان سلولیت و غیره. پزشک بسته به محل و نوع عارضه پوستی، کوکتل مزوتراپی مناسب را برای شما تجویز میکند

مزوتراپی-میکرونیدلینگ-مزونیدلینگ-در-کلینیک-دلتا
کوکتل های مزوتراپی با سرنگ روی پوست ریخته می شوند

میکرونیدلینگ چیست؟ چه اثراتی روی پوست دارد و چگونه انجام می شود؟ “اینجا” را ببینید.

مزونیدلینگ چه فوایدی دارد؟

 • کاهش چین و چروک های سطحی
 • کاهش عمق خطوط پوستی
 • جوانسازی پوست
 • لیفت و سفت کردن پوست
 • کمک به افزایش قوام پوست
 • درمان منافذ باز پوست
 • درمان جای زخم و بخیه
 • تقویت پوست کف سر
 • تقویت پیاز و ریشه مو
 • درمان ریزش مو و کمک به تحریک رویش مو
 • درمان لک
 • درمان جای سوختگی
 • درمان جای زخم، بخیه و اسکار

 

در دلتا، بهترین کلینیک غرب تهران با پزشکان حاذق و با تجربه مشاوره رایگان انجام دهید. برای رزرو مشاوره رایگان “اینجا” را کلیک کنید.

چرا هنگام مزونیدلینگ پوستمان به صورت سطحی خونریزی می کند؟

دستگاه های قلمی (برقی) مزونیدلینگ دارای سوزن های بسیار کوچک و ظریف هستند که عمق نفوذ آن توسط پزشک تعیین شده و سپس روی پوستتان حرکت داده می شوند. طی انجام میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ روزنه های میکروسکوپی زیادی روی سطح پوست ایجاد شده ولی قرار نیست پوست زخمی یا پاره شود. این سوزن های بسیار ظریف زمانی که وارد پوست می شود باعث بروز خونریزی های بسیار سطحی و ظریف روی پوست می شوند که به اصطلاح به آن شبنم خونی می گویند. پس ایجاد این خونریزی ها در حد سطحی بودن طبیعی است. از طرفی به دلیل میزان جزئی بودن ورود سوزن به پوست دوره نقاهت بسیار کوتاه خواهد بود.  در واقع این امر به بازسازی پوست بسیار کمک می کند و باعث تحریک کلاژن سازی درون پوست می شود.

بر خلاف تصور عموم، خون ریزی بیش از حد و بیش از میزان مورد نیاز پوست همیشه خوب نیست! این می تواند نشان دهنده استفاده از یک دستگاه بی کیفیت یا عدم تنظیم عمق نفوذ مناسب باشد. دقت کنید که صرفا برای مواردی که پزشک مجاز بداند (مثل جای جوش عمیق، برخی لک های عمقی و…) زیاد کردن عمق و شدت نفوذ دستگاه مجاز است.

مزونیدلینگ-جای-زخم-و-بخیه-و-اسکار

 

در کلینیک دلتا راهکارهای دیگری مانند لیزر جوانساز فوتونا، پلاسما سرد، فیساپ، تزریق مزوژل و … نیز برای بازسازی و جوانسازی پوست، درمان لک و … استفاده می شود.

میزان درد مزونیدلینگ چه قدر است؟

میزان درد مزونیدلینگ اصلا زیاد نیست و به شدت و عمق نفوذ دستگاه و تنظیماتی که پزشک انجام می دهد بستگی دارد. همچنین درد جزیی مزونیدلینگ در برخی نواحی پوست ممکن است کمی بیشتر از سایر نواحی باشد و این به آستانه تحمل درد افراد نیز مربوط است. گرچه برخی افراد درد کمی احساس می کنند که کاملا قابل تحمل است و چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد ولی به دلیل عمق نفوذ بسیار کم سوزن و از طرفی ظریف و باریک بودن آن، اکثر افراد درد چندانی را هنگام مزونیدلینگ احساس نمی کنند. برای اطمینان و در صورت امکان  پزشک قبل از انجام مزونیدلینگ   داروهای بی حسی برایتان تجویز می کند تا شما هنگام مزونیدلینگ درد آزار دهنده ایی را احساس نکنید.

درمان-جای-جوش-منافذ-باز-مزونیدلینگ-لیزر-فرکشنال-میکرونیدلینگ

فواید مزونیدلینگ برای مو چیست؟

اگر از ریزش مو رنج می برید و یا دارای شوره ی سر هستید و یا قصد دارید پوست کف سرتان را تقویت و میزان چربی مضر (سبوم) پوست کف سر را کنترل کنید مزونیدلینگ یک روش درمانی عالی و موثر برای شماست. در مزونیدلینگ مو،  پوست کف سر ابتدا با دستگاه میکرونیدلینگ روزنه سازی شده و در حین این کار، مواد مزوتراپی با سرنگ روی کف سر ریخته میشوند تا از طریق روزنه های ایجاد شده سریعا جذب شوند. مزونیدلینگ کف سر به تقویت خون رسانی آن، درمان مشکلات مو از قبیل ریزش مو، افزایش استحکام و تقویت مو  کمک می کند.

 

درمان ریزش مو با مزونیدلینگ میکرونیدلینگ هیرفیلر مزوتراپی

 

در کلینیک دلتا از چهار روش درمانی موثر برای کنترل و جلوگیری از ریزش مو استفاده می شود. “اینجا” را ببینید.

مزونیدلینگ برای چه نواحی قابل استفاده است؟

مزونیدلینگ برای بیشتر نواحی بدن مانند پوست صورت، گردن، دست ها و پوست کف سر و حتی ترکهای پوستی شکم  قابل استفاده است. همچنین در نواحی حساس با پوست نازک مانند دور چشم نیز قابل استفاده است.

با هردستگاه و موادی مزونیدلینگ انجام ندهید!

به دلیل اثرات و فواید بی نظیر مزونیدلینگ برای پوست و رویش مو بسیاری افراد مایل هستند تا این روش را امتحان کنند و تقریبا در حال حاضر اکثر مراکز و کلینیک های زیبایی مجهز به دستگاه های برقی (درماپن) هستند اما انجام مزونیدلینگ با هر دستگاهی توصیه نمی شود. سوزن های غیر استاندارد و بی کیفیت می تواند عوارض فراوانی به همراه داشته و به پوستتان آسیب برساند و باعث انتقال بیماری و عفونت شود.

همچنین استفاده از مواد نامرغوب و بدون تائیدیه و برندهای نامعتبر میتواند واکنش های شدید پوست را به دنبال داشته و همراه با عوارض جدی برای پوستتان باشد.

در کلینیک دلتا ازچه دستگاهی برای مزونیدلینگ استفاده می شود؟

در کلینیک دلتا از دستگاه آمیامد برای مزونیدلینگ استفاده می شود. این دستگاه ساخت کشور آلمان بوده و دارای تائیدیه های FDA و Medical EC است. علاوه بر آن مجوز وزارت بهداشت را نیز دارد.

مزونیدلینگ-2--میکرونیدلینگ-رفع-لک-رفع-جوش-رفع-منافذ-باز-مزوتراپی

دستگاه آمیامد تنها دستگاه مزونیدلینگ دارای تائیدیه FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) است.

چرا مزونیدلینگ با دستگاه آمیامد توصیه می شود؟

 • حداقل میزان عوارض نسبت به سایر دستگاه ها
 • امکان تنظیم آزادانه ودقیق طول سوزن و عمق نفوذ نیدل (سوزن) به درون پوست(دارای محدوده عمق 0.1 تا 2.5 میلی متر)
 • دارای صفحه سوزن متحرک جهت انطباق کامل با پوست
 • قابلیت کنترل عملکردهای دستگاه به منظور تسهیل در فرآیند درمان
 • امکان استفاده در نواحی بسیار حساس با پوست نازک (دور چشم)
 • قدرت نفوذ بسیار بالا حتی در نواحی متراکم پوست
 • طراحی ظریف و دقت بسیار بالا
 • کیفیت بالای سوزن بدون ایجاد حساسیت و ایجاد عمق کانال استاندارد
 • سرعت بالا که باعث ایجاد کانال بیشتر و جلوگیری از ایجاد خراش و افزایش جذب کوکتل های درمانی می گردد.
 • قابلیت ایجاد 150 کانال در ثانیه که آن را  تبدیل به یکی از سریعترین دستگاه های مزونیدلینگ در دنیا کرده است.
 • دارای میکرو کنترل برای جلوگیری از ایجاد نوسانات برای بافت های متراکم پوست
 • جلوگیری از انتقال بیماری های عفونی، هپاتیت و ایدز

 

قدرت بالای دستگاه آمیامد به نفوذ راحت و آسان سوزن در بافت های بسیار سخت و متراکم پوست کمک کرده و از گیر کردن سوزن و آسیب به پوست جلوگیری می کند.

مزونیدلینگ--6--میکرونیدلینگ-رفع-لک-رفع-جوش-رفع-منافذ-باز-مزوتراپی

می توان گفت مهمترین مزیت دستگاه آمیامد نسبت به سایر دستگاه های میکرونیدلینگ جلوگیری از انتقال بیماری هایی نظیر ایدز، هپاتیت و .. است. اگر چه برای هر نفر از سوزن های یکبار مصرف و جدا برای انجام میکرونیدلینگ استفاده می شود اما در دستگاه آمیامد به منظور محکم کاری هر چه بیشتر دارای کارتریج مجهز به غشایی از جنس پلیمر است  که قابلیت ارتجاعی داشته و از برگشت خون و مایع لنفی به داخل هندپیس جلوگیری می کند.

در سایر دستگاه ها از یک فنر برای این منظور استفاده می شود که امکان بازگشت خون و لنف را به طور کامل از بین نمی رود.

در کلینیک دلتا از چه موادی برای مزونیدلینگ استفاده می شود؟

ما از بهترین و با کیفیت ترین مواد مزوتراپی که از برندهای مطرح دنیا هستند برای انجام مزونیدلینگ استفاده می کنیم. مزوهایی مثل رویتاکر(فرانسه)، BCN (اسپانیا)، درماهیل(کره جنوبی)، بایو اسکین (اسپانیا)، فیوژن(اسپانیا)، توسکانی (اسپانیا)، هیر فیلر و… سایر برندها در کلینیک دلتا پس از توصیه و مشاوره پزشک استفاده می شوند.

 

مزوتراپی-مزونیدلینگ-مزو-موی-رویتاکر-ریزش-مو

آیا مزونیدلینگ باعث ایجاد لک می شود؟

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم استفاده از هر دستگاهی برای مزونیدلینگ توصیه نمی شود. احتمالا تا کنون شنیده اید که برخی افراد پس از انجام مزونیدلینگ به جای بهبود کیفیت پوست، پوستشان دچار لک و اسکار شده است و از انجام مزونیدلینگ احساس نارضایتی داشته و شکایت دارند. اما علت چیست؟ به جرات می توان گفت دقت و عمق نفوذ سوزن دستگاه یکی از مهمترین عوامل برای دریافت نتیجه مطلوب از مزونیدلینگ است.

لک پیری

دستگاه های ضعیف و اصطلاحا آرایشگاهی و از طرفی سوزن های بی کیفیت که متاسفانه به علت قیمت پائین در برخی مراکز استفاده می شود به علت سایز و عمق نفوذ غیر استاندارد  و از طرفی کیفیت پائین سوزن و جنس نامطلوب آن باعث آسیب به پوست می شوند. در واقع این سوزن ها علاوه بر ایجاد کانال باعث ایجاد خراش های وسیع و پارگی هایی در سطح پوست می شوند و در نهایت باعث ایجاد لک و اسکارهای پوستی می شوند.

فراموش نکنید مزونیدلینگ بایستی صرفا توسط پزشک و در مطب یا کلینیک های معتبر انجام شود.

آیا مزونیدلینگ محدودیت سنی دارد؟

به طور کلی انجام مزونیدلینگ محدودیت سنی خاصی ندارد و کلیه ی افراد که مایل هستند پوستشان را بازسازی و جوانسازی کنند و یا به دنبال راه حلی موثر برای درمان عوارض پوستی مانند جای زخم، جوش، اسکار و … هستند مزونیدلینگ می تواند یک گزینه ی ایده ال و مناسب برای آنان باشد.

بنابر توصیه ی پزشکان در دوران بلوغ به دلیل نوسانات هورمونی و احتمال دریافت نتیجه نه چندان موثر طی این زمان بهتر است مزونیدلینگ را با سایر درمان ها جایگزین و یا به پس از طی این دوران موکول کرد تا هورمون های بدن تنطیم شده و  تا حدودی به تعادل رسیده باشند و مزونیدلینگ نتیجه مطلوب و موثری به همراه داشته باشد.

مزونیدلینگ 3 -میکرونیدلینگ-رفع-لک-رفع-جوش-رفع-منافذ-باز-مزوتراپی.jpg

 

مزونیدلینگ به چه کسانی توصیه نمی شود؟

اگر چه مزونیدلینگ دارای اثرات موثری است و فواید زیادی دارد اما انجام آن به این دسته از افراد توصیه نمی شود:

 • اگر در محل درمان دارای عفونت یا حساسیت هستند.
 • افرادی که داروهای ضد انعقاد خون، آسپرین و … مصرف می کنند.
 • بانوان باردار
 • افرادی که اختلالات سیستم ایمنی دارند.
 • افرادی که مبتلا به دیابت شدید هستند.
 • افرادی که دارای مشکلات پوستی مانند جوش فعال و زگیل هستند.
 • افراد مبتلا به بیماری های خاص بایستی حتما با پزشک در این باره مشورت نموده و پس از تائید اقدام به میکرونیدلینگ کنند.

فیلم ویدیویی مزونیدلینگ صورت در کلینیک دلتا. “اینجا” را ببینید.

مراقبت های بعد از مزونیدلینگ چیست؟

 • استفاده از انواع لایه بردارها تا یک هفته پس از مزونیدلینگ ممنوع است.
 • استفاده از کرم های ضد آفتاب مناسب با پوست الزامی است.
 • اجتناب از قرار گرفتن در معرض آفتاب در روزهای ابتدایی
 • تا چندین روز پس از مزونیدلینگ بایستی از مواد آرایشی و … دوری شود.
 • پرهیز از دوش آب گرم
 • تا یک هفته پس از مزونیدلینگ بایستی از انجام ورزش های سنگین دوری کرد.
 • اجتناب از رنگ، دکلره و … تا زمان تائید پزشک
 • تمیز نگه داشتن پوست و اجتناب از لمس پوست با دستان آلوده
 • استفاده از کرم آبرسان مناسب با مشورت پرشک.
 • استفاده از شوینده های ملایم و مناسب
 • اجتناب از تحریک ناحیه درمان(ماساژ، خارش و …)
 • رعایت کلیه ی توصیه های پزشک

ضدآفتاب-لک-کک-و-مک-کرم

 

مراقبت های بعد از مزونیدلینگ بسیار مهم و ضروری است و تاثیر مهمی در نتیجه درمان دارد. یکی از موارد که بایستی به آن توجه ویژه کنید زدن مرتب ضدآفتاب و دوری از آفتاب است. آفتاب باعث می شود میکروکانال هایی که به واسطه مزونیدلینگ در پوست ایجاد شده در صورت عدم مراقبت صحیح دچار لک شوند.

هزینه مزونیدلینگ چه قدر است؟

به طور کلی عواملی مانند وسعت ناحیه مورد نظر، برند سرم و کوکتل های مغذی ، مدت و زمان انجام کار و از طرفی تعداد جلسات مورد نیاز در هزینه نهایی مزونیدلینگ نقش دارد و هر چه تعداد جلسات بیشتر باشد شامل تخفیف پلکانی می شود.

در حال حاضر قیمت مزونیدلینگ هر جلسه از یک میلیون و ششصد و نود هزار تومان به بالاست. این هزینه شامل سوزن های یکبار مصرف مخصوص نیدلینگ+ مواد و کوکتل مخصوص مزوتراپی+ هزینه دستمزد پزشک است. برای کاهش هزینه می توانید پکیج های سه جلسه ای را با تخفیف ویژه خریداری نمائید.

توجه کنید که به علت وارداتی بودن نیدل( سوزن) و کوکتل های مزوتراپی، نوسانات دلار می تواند روی قیمت آن تاثیر گذار باشد. لطفا یک روز قبل از مراجعه در رابطه با قیمت فعلی خدمات سوال کنید.

 

رزرو نوبت مشاوره رایگان از پزشکان کلینیک دلتا

اطلاعات تماس و آدرس کلینیک دلتا

شاید این مطالب هم برای شما مفید باشند

این مطلب چقدر مفید بود؟
تعداد رای: 4 میانگین: 5
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.