لیزر موی مردانه و خط ریش چه اهمیتی دارد؟

یکی از سوالهای مهم آقایان این است که لیزر موی مردانه و خط ریش چه اهمیتی دارد؟ باید بگوییم که لیزر موی مردانه و خط ریش، تاثیر بسیاری در اعتماد به نفس آقایان دارد.
شیو روزانه وقت گیر است و سبب ایجاد مشکلاتی مانند زبری مو، ایجاد زخم و جوش بر روی صورت می شود. در این مقاله قصد داریم به اهمیت لیزر موی مردانه و خط ریش و اطلاعات مربوط به آن بپردازیم. پس همراه ما باشید.

 

لیزر خط ریش چیست

یکی از روش های کلینیکی برای حذف موهای زائد صورت، لیزر خط ریش است. در این روش، لیزر نوری پر انرژی با هدف غیر فعال کردن چرخه رشد موها به کار می رود‌ و هیچ گونه آسیبی به پوست صورت ندارد. در نتیجه سبب ایجاد پوست تمیز، جذاب و سالم می شود.

لیزر موی مردانه و خط ریش

مزایای لیزر موی مردانه و خط ریش در آقایان

لیزر موی مردانه با مزایای بسیاری برای آقایان همراه است. بنابراین اینکه لیزر موی مردانه و خط ریش چه اهمیتی دارد، میتوان موارد زیر را برشمرد:

 • حذف برنامه شیو روزانه
 • داشتن پوست لطیف و شاداب
 • کمک به بهداشت فردی
 • افزایش اعتماد به نفس
 • و…

دلایل اهمیت لیزر موی مردانه و خط ریش در آقایان

اغلب آقایان، روزانه به اصلاح و شیو خط ریش و موهای خود می پردازند. این کار سبب می شود که هر روز، زمان زیادی را صرف این کار کنند که خسته کننده می باشد. بهترین راه حل برای پایان دادن به مشکلات ناشی از شیو روزانه، لیزر خط ریش و موی مردانه است. با مراجعه به کلینیک های زیبایی و متخصص در این زمینه، میتوان ناحیه ریش را مطابق با سلیقه افراد، لیزر کرد. بعد از پایان جلسات لیزر، نیازی به شیو روزانه نداشته و ظاهرشان همیشه مرتب خواهد بود. پس دانستیم که لیزر موی مردانه و خط ریش چه اهمیتی دارد.

تاثیر لیزر موی مردانه و خط ریش در آقایان

در پاسخ به این پرسش که لیزر موی مردانه و خط ریش چه اهمیتی دارد، باید بگوییم که این امر سبب تاثیرات مثبتی در آقایان می شود. یکی از راه های موثر در از بین بردن دائمی موهای زائد، لیزر است که تاثیر بیشتری در قسمت هایی از بدن مانند ناحیه تناسلی، گردن، کمر، سرشانه و… دارد. معمولا آقایان نیز برای خط ریش، ناحیه تناسلی، کمر و… از لیزر استفاده می کنند و نتیجه مثبتی از آن می گیرند. مورد بعدی که انجام لیزر در آن تاثیرگذار است، رنگ پوست و ضخامت موها می باشد. به طور مثال، آقایانی که رنگ پوست روشن و موهای زائد تیره و ضخیم هستند، بهترین نتیجه را از لیزر دریافت می کنند. ولی لیزر در افراد با موهای زائد روشن، سفید، قرمز و خاکستری چندان تاثیری ندارد. به طور کلی، بهترین گزینه برای لیزر در آقایان، افراد با رنگ پوست روشن و موی تیره است.

تاثیر لیزر موی مردانه و خط ریش در آقایان

جلسات لیزر موی مردانه و خط ریش

در مطالب بالا به اینکه لیزر موی مردانه و خط ریش چه اهمیتی دارد، پاسخ دادیم. ولی برای اینکه آقایان نتیجه دلخواه را از لیزر به دست آورند، بایستی جلسات آن را تکمیل کنند. آقایان در مقایسه با خانم ها به تعداد جلسات بیشتری از لیزر نیاز دارند. پس برای اینکه تاثیر لیزر در آقایان به اندازه خانم ها موثر باشد، باید تعداد جلسات لیزر بیشتری برای آقایان ایجاد کرد. به طور کلی، جلسات لیزر آقایان بیش از ۶ جلسه است که لیزر قسمت هایی مانند پشت و سینه، جلسات آن بین ۶ تا ۸ متغیر می باشد.

لیزر خط ریش برای چه کسانی توصیه نمی شود؟

همیشه پاسخ به اینکه لیزر موی مردانه و خط ریش چه اهمیتی دارد، مثبت است. ولی در مواردی استثناء نیز وجود دارد. لیزر روشی دائمی و کم خطر برای نابودی موهای زائد می باشد ولی برخی از افراد نباید از این روش استفاده کنند. به طور مثال:
●افرادی که داروهای خاص مصرف می کنند.
●بیماران قلبی یا پوستی
●مصرف داروهایی مانند راکوتان یا داروهای هورمونی
●و…
در صورتیکه شما نیز جزو این دسته از افراد هستید، توصیه میکنیم که قبل از شروع جلسات لیزر، حتما به متخصص مربوطه در این زمینه مشورت کنید.

آیا لیزر موی مردانه، سبب ایجاد عوارض می شود؟

شایعاتی در زمینه انجام لیزر وجود دارد که سبب ایجاد ناباروری می شود. بر اساس تحقیقات صورت گرفته، این مطلب کاملا اشتباه بوده و لیزر موهای زائد، سبب ناباروری نمی شود. عمق نفوذ نور لیزر، بسیار سطحی است و نمیتواند وارد اندام تناسلی شده و سبب تاثیر بر بافت های بدن شود.

عوارض لیزر موی مردانه

 

نتیجه گیری

وقت گیر بودن شیو روزانه، سبب شده است تا اغلب آقایان به فکر لیزر خط ریش و موهای زائد خود باشند. بسیاری از افراد تصور می کنند که کاربرد لیزر مختص خانم ها بوده و هیچ کارایی برای آقایان ندارد. درحالیکه لیزر موی مردانه، با تاثیرات مثبت بسیاری در مردان همراه است. لیزر در ناحیه ریش به آقایان کمک می کند که ریش خود را در مدل دلخواه خود، اصلاح دائمی نمایند. تنها نکته مهم در این زمینه، مراجعه به کلینیک های معتبر می باشد تا بتوان نتایج مفیدی از لیزر دریافت کرد‌. در این مقاله سعی نمودیم که به پرسش لیزر موی مردانه و خط ریش چه اهمیتی دارد، پاسخ دهیم.

سوالات متداول

 1. هزینه لیزر موهای زائد مردانه چقدر است؟
  هزینه لیزر در آقایان به موارد مختلفی بستگی دارد. ناحیه ای که قرار است لیزر شود، از جمله مهمترین عامل موثر در هزینه لیزر می باشد. علاوه بر این، تعداد جلسات لیزر، نوع دستگاه لیزر، کلینیکی که لیزر را انجام می دهد و… همگی تعیین کننده هزینه لیزر می باشند.
 2. میزان درد لیزر چقدر است؟
  درد لیزر در هر یک از افراد متفاوت می باشد و به آستانه تحمل هر کس بستگی دارد. برای مثال، برای برخی درد خفیف بوده و برای دیگری دردناک است. همچنین دستگاه های مدرنی وجود دارد که درد ناشی از لیزر را تا میزان بالایی کاهش می دهند.
 3. آیا لیزر سبب تاثیر در موهای زیرپوستی هم می شود؟
  بله، لیزر موهای زائد، فولیکول مو را نابود می کند. در نتیجه آن، میتوان تاثیر دائمی و چشمگیری را در موهای زیر پوستی مشاهده کرد.
این مطلب چقدر مفید بود؟
تعداد رای: 0 میانگین: 0
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.