علت سلولیت

سلولیت را میتوان به تجمع چربی و چاقی موضعی به صورت بدشکل در زیرپوست نامند. هنگامی که چربی زیرپوست به بافت فشار بیاورد ، پوست بالای آن گود و پر چاله به نظر میرسد ، به اصطلاح میگویند پوست پرتقالی شکل. بسیاری از افراد به خصوص خانم ها از وجود سلولیت بر روی بدن و اندام های خود ناراضی هستند. این مساله بر روی اعتماد به نفس آنها خیلی تاثیرکذار میباشد. سلولیت اغلب بعد از سنین بلوغ مشاهده میشود.

باید بدانید که سلولیت در قسمت هایی از بدن که چربی تجمع دارد مانند شکم ، بازو  و  در بسیاری از خانم ها در ناحیه باسن  ،ران و کفل پدیدار میشود. علت عمده ی سلولیت را میتوان اضافه وزن و چربی دانست اما تصور نکنید که اگر شما سلولیت دارید حتما اضافه وزن دارید . حتی افراد لاغر هم ممکن است دچار سلولیت شوند.شاید برای شما جالب باشد که سلولیت واقعا به سبک زندگی شما وابسته است.

اگر شما فعالیت کافی نداشته باشید و تغذیه نامناسب ، به افزایش سلولیت کمک بسیاری کرده اید. سلولیت با افزایش سن به دلیل نازک شدن پوست بیشتر میشود. بنابراین برای جلوگیری از آن بهتر است همواره ورزش و رژیم مناسب داشته باشید. آقایان و بانوان هر دو دچار سلولیت میشوند اما سلولیت در زنان رایج تر است . به علت وجود هورمون استروژن در زنان چربی بیشتر در اندام هایی پایینی مانند ران باسن و کفل ها توزیع شده است که نواحی رایج سلولیت هستند.
همچنین اثبات شده است که عواملی مانند استرس و فشارهای عصبی ، تغذیه نامناسب و عدم تحرک کافی نقش مهمی در ایجاد سلولیت دارند.

علت سلولیت

 

علت سلولیت چیست؟

رژیم ناسالم

متابولیسم آهسته

فعالیت بدنی ناکافی

تغییرات در سطوح هورمونی

داشتن درصد چربی زیاد در بدن

ساختارهای ژنتیکی خاص

تحرک و ورزش نکردن: تحرک و ورزش باعث بهبود خون‌رسانی به بافت چربی زیر پوستی و سوخت و ساز بهتر چربی‌ها می‌شود.

وراثت: بدین معنی که  اگر مادر شما سلولیت دارد شما هم احتمالا”‌ این فرورفتگی‌های بد شکل را در اندام‌های خود خواهید یافت.

نوشیدن ناکافی آب: توصیه می‌شود روزانه شش تا هشت لیوان آب بنوشید.

خوردن غذاهای چرب و ناسالم از نظر تغذیه‌ای

سیگار کشیدن

کاهش یا افزایش ناگهانی وزن

جریان ناکافی خون در ناحیه زیر پوستی

در معرض نور آفتاب قرار گرفتن به مقدار زیاد

پیروی از رژیم‌های غلط غذایی به منظور لاغر شدن

 
این مطلب چقدر مفید بود؟
تعداد رای: 0 میانگین: 0
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.