درمان سلولیت

درمان سلولیت 
 
روش های رفع سلولیت 
 
چگونه میتوانیم سلولیت را از بین ببریم ؟ 
 
همانگونه که در مقاله های قبلی گفتیم ، سلولیت به علت تجمع چربی در زیر پوست شکل میگیرد و معمولا ظاهری ناخوشایند به خصوص برای خانم ها دارد. 
 
در ادامه چند روش موثر برای درمان سلولیت را به شما پیشنهاد میکنیم. 
 
درمان سلولیت :

کاهش وزن :

همانطور که میدانید سلولیت به علت وجود چربی در زیرپوست ایجاد میشود . بنابراین اولین قدم برای از بین بردن آن کاهش وزن میباشد.

توجه داشته باشید که رژیم غذایی که انتخاب میکنید باید بر طیق اصول و استاندارد های غذایی باشد. کاهش وزن ناگهانی و غیراصولی به رفع سلولیت کمک نمبکند حتی ممکن است آن را نیز بیشتر کند.

ورزش :

بهتر است در کنار رژیم غذایی مناسب تحرک کافی و فعالیت بدنی داشته باشید.

اگر شغل شما به گونه ای است که ساعت های بسیاری مینشینید و یا تحرک کافی ندارید مستعد اضافه وزن و در نتیجه اسجاد سلولیت هستید. پس بهتر است ورزش و فعالیت بدنی را در برنامه ی زندگی خود حتما داشته باشید.

نوشیدن آب :

آب زیادی بنوشید و تلاش کنید تا این میزان به ۲-۴ لیتر در روز برید. نوشیدن آب کافی موجب می‌شود مواد سمی از بدن دفع شوند و به تمیز شدن بدن کمک می‌کند.

همچنین می‌تواند در دفع چربی هم اثرگذار باشد. آب کمک به افزایش استحکام بیشتر کلاژن ها میکند در نتیجه کمک میکند که پوست سفت تر شود.

بهتر است استفاده از شیرینی فست فود و غذاهای سرخ کرده و آماده را به حداقل برسانید . استفاده از سبزیجات و مواد غذایی حاوی فیبر را بیشتر کنید.

ماساژ سلولیت :

ماساژ برای درمان سلولیت میتواند موثر واقع شود . روزانه قسمت هایی از بدن را که دچار سلولیت هستند را ماساژ دهید. با این کار جریان خون افزایش پیدا میکند و کمک میکند پوست به مرور زمان صاف تر شود.

تصور نکنید که ماساژ دادن راهکار بیهوده‌ای است، در واقع این روش برای از بین بردن سلولیت‌ پا و باسن مؤثر است و زمانی که به صورت مداوم و طی چندین هفته ماساژ را ادامه دهید، تأثیرش را مشاهده می‌کنید.

یکی دیگر از راهکارهای ضد سلولیت این است که هنگام حمام کردن را با چند دقیقه آب گرم و چند دقیقه آب سرد انجام دهید. این راهکار باعث گردش بیشتر خون می‌شود و در نتیجه جایگزین شدن بهتر سلول‌ها و بهبود متابولیسم بدن می‌شود.

کرم ضدسلولیت و ژل ضد سلولیت :

استفاده از کرم ضد سلولیت و ژل آنتی سلولیت هم می‌تواند در کنار ماساژ دادن سلولیت و البته ورزش مداوم مؤثر باشند و ظاهر حفره‌ای پوست را کاهش دهد.

این کرم‌ها و محصولات دارای کافئین، ویتامین و مواد معدنی هستند که موجب شکستن چربی می‌شوند.

ژل ضد سلولیت به شکل اسکراب‌های مخصوص دارای کافئین هم می‌توانند ظاهر سلولیت‌ها را کاهش دهند: ماساژ دادن اسکراب دارای کافئین باعث تنظیم مایع لنفی می‌شود، قهوه‌ای که دارای کافئین است، باعث سفت شدن پوست می‌شود .

اگر اسکراب دارای روغن بادام شیرین باشد، باعث آب‌رسانی به پوست هم می‌شود.

 
مزوتراپی رفع سلولیت :

کوکتل مزوتراپی شامل مواد آمینواسید ویتامین ، پروتئین و مواد مورد نیاز پوست برای کلاژن سازی و استحکام پوست ، میباشد. با تزریق مواد مزوتراپی به زیرپوست ، کمک میکند به مرور زمان پوست سطح صاف تری پیدا کند.


درباره ی سلولیت بیشتر بدانید (کلیک کنید )

چرا زنان بیشتر از مردان دچار سلولیت میشوند؟ (کلیک کنید )

چرا سلولیت داریم؟ (کلیک کنید )

 
این مطلب چقدر مفید بود؟
تعداد رای: 0 میانگین: 0
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.