درمان ترک پوستی

بهترین و موثرترین درمان ترک پوستی کدام است؟

شاید شما هم یکی از آن افرادی باشید که تصور میکنند ترک های پوستی چه جدید و قرمز باشند و چه سفید و قدیمی ، دیگر درمانی ندارند و تقریبا از درمان آن ها نا امید شده اید. ولی این تصور اشتباه است و ما قصد داریم  در این مطلب موثرترین و بهترین درمان های ترک پوستی دنیا را معرفی کنیم. درمان هایی که برای بسیاری از افراد نتیجه بخش و موثر بوده است!  ترکهای پوستی با اسامی دیگری مثل ترکهای چاقی لاغری ، ترک بارداری ، استریا یا استرچ مارک نیز شناخته می شوند، بهتر است  قبل از هرچیز در مورد علت ایجاد آن ها بدانیم تا از هر روش درمانی برای بهبود شان استفاده نکنیم!

درمان استریا ترک پوستی با لیزر فوتونا

وقتی ترک پوستی ایجاد می شود چه اتفاقی در بدن ما رخ داده است؟

پوست ما سه لایه مختلف سطحی ، میانی و عمقی دارد. ترک ها زمانی اتفاق می افتند که پوست ما در لایه وسطی شروع به کش آمدن و ترک خوردن میکند! در واقع پوست در لایه دوم پاره می شود. ترکها به دلایل مختلف مثل تغییر وزن ناگهانی، چاقی و لاغری ، بارداری، بلوغ، تغییرات هورمونی، مصرف یکسری داروهای کورتونی و عضله سازی و حتی به دلایل ژنتیکی به وجود می آیند.

ترک پوستی استریا استرچمارک درمان

چرا درمان ترکها سخت است و کرم و لوسیون ها اغلب بی فایده هستند؟

بسیاری از افراد تصور میکنند با استفاده از لوسیون ها ، کرم ها و روغن های گیاهی و شیمیایی مختلف از بروز ترک های پوستی پیشگیری کنند و یا حداقل آثار آن را محو کرده و ظاهر ترکها را بهبود ببخشند. ولی باید گفت تمامی این مواد تنها اثرات ترمیمی سطحی و جزیی دارند . هیچ یک از این مواد قابلیت نفوذ به لایه دوم پوست(محل اصلی شکل گیری ترکها) را ندارند. بنابر این شما با مالیدن کرم و روغن تنها به بهبود لایه رویی و بیرونی پوستتان می پردازید!  در واقع شما به درمان هایی نیاز دارید که قابلیت نفوذ به عمق پوست و لایه های درونی تر را داشته باشند.

ترک بارداری ترک حاملگی درمان

در کلینیک دلتا از پیشرفته ترین متدهای روز دنیا برای درمان ترک پوستی ( یا همان استرچمارک و استریا) استفاده میکنیم.

با پر کردن فرم مشاوره رایگان با پزشکان دلتا، یک جلسه معاینه و مشاوره رایگان بگیرید!

 

شکل ظاهری ترک پوستی

ترکها رگه‌های موج‌داری هستند که در پوست می توانند به رنگ‌های مختلفی پدیدار گردند. با گذشت زمان ممکن است از قرمز به صورتی، سفید یا قهوه ای روشن تغییر رنگ دهند و کوچک‌تر و کم‌رنگ‌تر شوند. ترک پوستی معمولا در قسمت‌هایی همچون بازوها، سینه‌ها، باسن، ران‌ها، شکم و بالاتنه به‌وجود می‌آید.

انواع ترک پوستی قرمز و سفید

انواع درمان ترک پوستی

 لیزر فوتونا:

به جرات می توان گفت هیچ کدام  از روش های درمان ترک پوستی به اندازه درمان لیزری موثر نیستند. در کلینیک جوانسازی و لیزر دلتا برای درمان ترکهای پوستی (استریا یا استرچ مارک) از لیزر  اربیوم اندیاگ فوتونا استفاده می شود. این دستگاه با نفوذ امن به عمق پوست قابلیت درمان و کاهش تدریجی ترکهای قرمز (تازه) و سفید (قدیمی) را دارد.

قبل و بعدهای درمان ترک های پوستی با لیزر فوتونا در کلینیک دلتا را از اینجا ببینید.

 

لیزر فوتونا در دو فاز ترکیبی ترکها را از بین می برد:

  • فاز اول – سفت کردن پوست در محل ترک که باعث کاهش عمق ترک و درمان سریعتر می شود.
  • فاز دوم – کاهش پهنا و لایه برداری سطحی از ترک ها که باعث کوچک تر شدن و در نهایت محو ترکها می شود.

در ویدیوی زیر می توانید فرآیند رفع ترک پوستی با لیزر فوتونا را مشاهده کنید و درباره علت ایجاد ترکهای پوستی بیشتر بدانید!

پلاسمای گرم :

در پلاسمای گرم با جمع کردن پوست اضافه ترک ها مخصوصا در نواحی که پوست شل و افتاده است به ترمیم بافت پوست کمک می کنیم. ممکن است پلاسمای گرم به تنهایی پاسخگوی درمان همه ترک ها نباشد و نمی توان هر نوع ترک پوستی را کاندیدای مناسبی برای روش پلاسمای گرم دانست.

درمان استریا استرچمارک با پلاسما گرم

کربوکسی تراپی  :

در این روش با تزریق گاز کربن دی اکسید  به زیر پوست ( درست در محل ترک ها ) پوست را به ارسال هرچه بیشتر اکسیژن به ناحیه تزریق شده وادار میکنیم! تنها راه رسیدن اکسیژن بیشتر، رسیدن جریان خون بیشتر به ناحیه مذکور است. بدین ترتیب جریان خون زیادتر از حد نرمال همراه با اکسیژن فراوان به ناحیه مورد نظر می رسد که به ترمیم بافت مورد نظر کمک شایانی می کند. کربوکسی تراپی نیز ممکن است نتواند به تنهایی پاسخگوی کلیه ترک های پوستی باشد و نیاز است به عنوان درمان مکمل استفاده شود.

کربوکسی تراپی استرچمارک استریا ترک پوستی

مزوتراپی :

در این روش با تزریق مواد جوانساز، کلاژن ساز و بازسازی کننده بافت پوست به ترمیم بافت ترک خورده می پردازیم. مواد مزوتراپی میتوانند شامل ترکیباتی همچون هیالورونیک اسیدها، آمینو اسیدها و سایر مواد مغذی معدنی باشند

مزوتراپی استرچمارک استریا ترک پوستی

 

هزینه درمان ترک پوستی چقدر است؟

هزینه درمان ترک پوستی با لیزر فوتونا اگر در نواحی کوچک و با تعداد کم‌ باشند هر جلسه حدودا از ۳۹۰ هزار تومان به بالاست. هر چه تعداد ترک ها، وسعت ناحیه ترکها بیشتر شود هزینه هر جلسه نیز بالاتر خواهد رفت. فرضا ترکهای یک شکم معمولی نسبتا سفت هر جلسه بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ هزارتومان  خواهد بود.(قیمت برای شکم هایی با سایز بزرگ، پوست شل و با تعداد ترکهای زیاد ،بالاتر است و پس از معاینه حضوری امکان تعیین قیمت دقیق دارند).

در واقع هزینه درمان ترک به تعداد ترکها، عمق آنها و میزان شل یا سفت بودن پوست بستگی دارد . طبیعی است هر چه قدر تعداد ترک های شما بیشتر باشد و پوستتان هم شل تر باشد درمان تخصصی تر و با مدت زمان بیشتری نیاز دارید که هزینه آن نیز بالاتر خواهد بود. معمولا وقتی ترک در ناحیه ایی مثل ران یا باسن که سفت تر است وجود داشته باشد هزینه درمان کمتر از درمان ترک در نواحی دارای پوست شل مثل شکم  است. در کلینیک دلتا پس از یک جلسه مشاوره و معاینه رایگان  با پزشکان دلتا میتوانید از هزینه های درمان ترک پوستی خود به ازای هر جلسه مطلع شوید.

درمان ترک پوستی با لیزر فوتونا

توجه داشته باشید که روی پوست شکم های شل، یک مرحله اضافه تر با لیزر فوتونا انجام می شود. این مرحله شامل سفت کردن پوست است که برای جمع شدن ترکها لازم می باشد. دقت کنید که این کار گرچه ممکن است پس از چند جلسه تا حدی پوست شکم را جمع کند ولی به عنوان یک روش لاغری به شمار نمی رود بلکه فقط پوست شکم در ناحیه ترکها سفت تر می کند.

برای تعیین تعداد جلسات و قیمت دقیق، نیاز به یک جلسه معاینه رایگان پزشک با وقت قبلی است. برای این منظور با کارشناسان دلتا لیزر از طریق واتساپ یا اینستاگرام در تماس باشید.

این مطلب چقدر مفید بود؟
تعداد رای: 209 میانگین: 4