درمان ترک پوستی

درمان ترک پوستی

در این مطلب یکی از موثرترین درمان های ترک پوستی دنیا را معرفی می کنیم. ولی قبل از پرداختن به موثرترین روش درمان ترکها که با اسامی دیگری مثل ترکهای چاقی لاغری ، ترک بارداری ، استریا یا استرچ مارک نیز شناخته می شوند، بهتر است در مورد علت ایجاد آن بدانیم.

درمان ترک پوستی، رفع ترک بارداری با لیزر فوتونا

چه اتفاقی در بدن ما رخ می دهد؟

پوست ما سه لایه مختلف سطحی ، میانی و عمقی دارد. ترک ها زمانی اتفاق می افتند که پوست ما در لایه وسطی شروع به کش آمدن و ترک خوردن میکند! ترکها به دلایل مختلف مثل تغییر وزن ناگهانی، چاقی و لاغری ، بارداری، بلوغ، تغییرات هورمونی، مصرف یکسری داروهای کورتونی و عضله سازی و حتی به دلایل ژنتیکی به وجود می آیند.

چرا درمان ترکها سخت است؟

بسیاری از افراد تصور میکنند با استفاده از لوسیون ها ، کرم ها و روغن های گیاهی و شیمیایی مختلف از بروز ترک های پوستی پیشگیری کنند و یا حداقل آثار آن را محو کرده و ظاهر ترکها را بهبود ببخشند. ولی باید گفت تمامی این روشها تنها اثرات ترمیمی سطحی و جزیی دارند . به دلیل اینکه هیچ یک از این مواد قابلیت نفوذ به لایه دوم پوست( که محل اصلی شکل گیری ترکهاست) ندارند، بنابر این شما تنها به بازسازی سطحی ترین لایه پوستتان می پردازید! پس نیاز به درمانهایی است که قابلیت نفوذ به عمق پوست را داشته باشند.

 

شکل ظاهری ترک پوستی

ترکها رگه‌های موج‌داری هستند که در پوست می توانند به رنگ‌های مختلفی پدیدار گردند. با گذشت زمان ممکن است از قرمز به صورتی، سفید یا قهوه ای روشن تغییر رنگ دهند و کوچک‌تر و کم‌رنگ‌تر شوند. ترک پوستی معمولا در قسمت‌هایی همچون بازوها، سینه‌ها، باسن، ران‌ها، شکم و بالاتنه به‌وجود می‌آید.

 

ترک پوستی یا استرچ مارک شکم

 

 

درمان ترک پوستی با لیزر فوتونا

روش های درمان خانگی که شامل استفاده از انواع لوسیون و روغن ها می باشد، به منظور پیشگیری یا درمان این مساله وجود دارد ولی هیچ کدام به اندازه درمان لیزری موثر نیستند. در کلینیک جوانسازی و لیزر دلتا برای درمان ترکهای پوستی (استریا یا استرچ مارک) از لیزر هوشمند فوتونا استفاده می شود.

لیزر فوتونا در دو فاز ترکیبی ترکها را از بین می برد:

  • فاز اول – سفت کردن پوست در محل ترک که باعث کاهش عمق ترک و درمان سریعتر می شود.
  • فاز دوم – کاهش پهنا و لایه برداری سطحی از ترک ها که باعث کوچک تر شدن و در نهایت محو ترکها می شود.

در ویدیوی زیر می توانید فرآیند رفع ترک پوستی با لیزر فوتونا را مشاهده کنید و درباره علت ایجاد ترکهای پوستی بیشتر بدانید!

 

هزینه درمان ترک پوستی با فوتونا به چه نحو محاسبه میشود؟

هزینه درمان ترک به تعداد ترکها و میزان شل یا سفت بودن پوست بستگی دارد. معمولا وقتی ترک در ناحیه ایی مثل ران یا باسن که سفت تر است وجود داشته باشد هزینه درمان کمتر از درمان ترک در نواحی دارای پوست شل مثل شکم می باشد.

توجه داشته باشید که روی پوست شکم، یک مرحله اضافه تر با لیزر فوتونا انجام می شود. این مرحله یعنی تایتنینگ شامل سفت کردن پوست است که برای جمع شدن ترکها لازم می باشد و البته شامل بالا کشیدن کلی پوست شکمهای شل و افتاده نیست. بلکه فقط پوست شکم در ناحیه ترکها سفت تر می شود.

برای تعیین تعداد جلسات و قیمت دقیق، نیاز به یک جلسه معاینه رایگان پزشک با وقت قبلی است. برای این منظور با کارشناسان دلتا لیزر از طریق واتساپ یا اینستاگرام در تماس باشید.

این مطلب چقدر مفید بود؟
تعداد رای: 115 میانگین: 3.9