تفاوت لیزرهای اسکلپیون و کندلا

مقایسه سرعت و دقت لیزر اسکلپیون و کندلا

مقایسه ی سرعت کار دو دستگاه لیزر الکساندرایت 2017 کندلا (جنتل مکس پرو) و اسکلپیون بر روی بیمار در دو سطح قدرتی کاملا متفاوت:

دستگاه اسکلپیون با قدرت 21 ژول بر سانتی متر مربع و دستگاه کندلا با قدرت 12 ژول که قاعدتا تفاوت سطح قدرت دو دستگاه – تاثیر گذاری متفاوت بر روی از بین بردن موهای زائد خواهد داشت و همچنین تحمل بالاتر بیمار را می طلبد.

اما با توجه به این که دستگاه اسکلپیون (مدیو استار) یکی از قوی ترین سیستم های کولینگ دنیا را دارا می باشد و همچنین شات بصورت رولی زده می شود – بیمار هیچ گونه احساس ناراحتی ندارد و قطعا نتیجه ی بهتری را دریافت خواهد نمود.

بهتر است بدانید که جدا از استانداردها و گواهینامه های بین المللی که شرکت های معتبر و صاحب نام دریافت می کنند گاهی حتی مسائل جزئی و بسیار ریز در هنگام کار خودنمائی میکنند و باعث تفاوت کیفیت می شوند.

یکی دیگر از این نکات ریز و مهم : مقطع خروجی لیزر بوده که بسیار مهم است.

دستگاههایی که مقطع دایره ای شکل دارند و امکان شات زدن بصورت رولی را ندارند – دارای چهار ویژگی منفی هستند :

1- احتمال همپوشانی دایره ها و در نتیجه احتمال دو بار شات خوردن یک منطقه و در نتیجه احتمال سوختگی در آن ناحیه بالاتر میرود مگر این که قدرت و یا انرژی هر شات را پائین بیاورند که در آن صورت نتیجه کار ضعیف تر و تعداد جلسات بیشتری برای از بین بردن موهای زائد نیاز خواهد بود.

2- اگر هر شات حتی با فاصله ی بسیار دقیق یعنی کاملا مماس با شات قبلی باشد ( که اصلا امکان ندارد ) باز بعضی از نواحی پوست بصورت کامل لیزر تابیده نمی شود – چون مقطع دایره ای است و قاعدتا رویش مو در آن مناطق ادامه خواهد داشت !

3- سرعت پایین در هنگام کار با دستگاه هایی که مقطع خروجی دایره ای شکل دارند و امکان استفاده بصورت رولی امکان پذیر نیست.

4- هر چه قدر زمان انجام لیزر بالاتر رود طبیعتا امکان خطای انسانی بیشتر می شود. این موارد ظریف و دقیق زمانی مشخص می شود که شما نتیجه عملکرد دستگاهها را با یکدیگر مقایسه نمائید.

این مطلب چقدر مفید بود؟
تعداد رای: 28 میانگین: 3.6