تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

یکی از انواع تزریقات زیبایی، تزریق بوتاکس می باشد. ماده بوتاکس باعث فلج شدن موقت یا کاهش حرکت عضلات می شود. استفاده مناسب از این خاصیت به جوانسازی پوست و درمان بعضی بیماری ها کمک می کند. در حقیقت پس از تزریق بوتاکس، حرکت عضلات و ماهیچه ها کمتر شده و یا دیگر حرکت نمی کنند و چین و چروکی به وجود نخواهد آمد.

بوتاکس چه کاری روی پوستمان انجام می دهد؟

حرکات عضلات صورت به ویژه در نواحی مانند پیشانی، خط اخم، کنار چشم و … به مرور زمان باعث ایجاد خطوط و چین و چروک های پوستی می شود. تزریق بوتاکس باعث می شود، حرکات عضلات به صورت موقت محدود شود . این تاثیر به ویژه در نواحی مانند پیشانی و دور چشم که دارای پوست ظریف بوده و بیشتر مستعد چین و چروک است بسیار قابل توجه است. بوتاکس در واقع سم ضعیف شده باکتری بوتولینوم است، بوتاکس به طور موقت حرکات عضلات این نواحی را محدود می کند و به اصطلاح باعث فلج موقت عضلات ظریف این نواحی می شود. در نتیجه عضلات با تغییر حالات چهره، منقبض نشده و همین موضوع از ایجاد چین و چروک و خطوط روی پوست جلوگیری می کند.

در مقالهبوتاکس چگونه عمل می کند؟ می توانید در مورد نحوه ی عملکرد این ماده بیشتر بخوانید.

به چه نواحی می توان بوتاکس تزریق کرد؟

تزریق بوتاکس، بیشتر در ناحیه پیشانی و برای از بین بردن خطوط ناشی از اخم و در ناحیه کنار چشم کاربرد فراوان دارد. بهترین مکان برای تزریق، این دو ناحیه است. بر اساس تجربه، تزریق در ناحیه پیشانی و کنار چشم، بیشترین بازده را دارد. همچنین امکان تزریق بوتاکس برای برخی نواحی دیگر نیز وجود دارند که  این نواحی شامل:

  • خطوط زیر چشم
  • خطوط خنده
  • اطراف لب و همچنین خط های زیر لب، کنار لب
  • بالا بردن ابرو ها
  • زیر بغل و کف دست ( کاربرد ضد تعریق)

برای تزریق بوتاکس در نواحی به جز پیشانی و کنار چشم، باید حتما، از یک پزشک متخصص و مجرب استفاده کنید. اگر این موضوع رعایت نشود، امکان لطمه زدن به سلامتی شما و عوارض شدید هم وجود دارد.

بعد از تزریق بوتاکس به چه نکاتی بایستی دقت کنیم؟

تاثیرات بوتاکس تا چه مدتی دوام می آورد؟

همانطور که در ابتدا به این مساله اشاره کردیم، بوتاکس موجب فلج موقت و کاهش حرکت عضلات می شود. یکی از نکات قابل توجه در مورد تزریق بوتاکس موقتی بودن آن است. مطمئنا هیچ کس دوست ندارد که صورتی داشته باشد که عضلات آن به هیچ وجه حرکت نکند. اگر بوتاکس تاثیر همیشگی داشت، شاید هیچ فردی رغبت نمیکرد تا از آن استفاده کند و بوتاکس در زمینه زیبایی و جوانسازی تا این حد محبوب نمی شد. به طور کلی تاثیر بوتاکس از دو تا شش ماه خواهد بود و پس از این مدت، به خاطر ترشح ماده ای به نام اسید کولین، عضله دوباره شروع به تکان خوردن و منقبض شدن خواهد کرد. به مرور با جذب بوتاکس اثرات آن از بین می رود و در صورت تمایل می توانید مجددا بوتاکس تزریق کنید.

پاسخ به مهمترین سوالات در مورد تزریق بوتاکس “اینجا” را ببینید.

برندهای معروف و اصلی بوتاکس

در کلینیک جوانسازی و لیزر دلتا برترین بوتاکس های مجوز دار و دارای شناسه تائید استفاده میشود. همچنین کلیه ی بوتاکس های خارجی مورد استفاده، دارای تائیدیه از سازمان غذا و دارو آمریکا می باشد. دقت داشته باشید که با توجه به مساله تحریم ها، متاسفانه افراد سودجو اقدام به فروش محصولات تقلبی، چینی و حاوی ماده کورتون برای ازبین بردن عوارض بوتاکس تقلبی می کنند. پس حتما تزریقات زیبایی خود را در مراکز معتبر و زیر نظر پزشک متخصص انجام دهید. در کلینیک دلتا برند های زیر بسته به تشخیص پزشک و موجودی بازار روز استفاده می شود:

هشدار! “هر بوتاکسی تزریق نکنید”

هزینه ی تزریق بوتاکس چه قدر است؟

در تعیین هزینه نهایی تزریق بوتاکس برخی عوامل تاثیر گذارند. این موارد شامل برند بوتاکس، میزان دز مصرفی و ناحیه ی مورد نظر همگی در تعیین هزینه نهایی نقش دارند. به طور کلی در کلینیک دلتا هزینه تزریق بوتاکس از 890 هزار تومان تا یک میلیون و نهصد پنجاه هزار تومان متغییر است.

در بهترین کلینیک غرب تهران با پزشکانی حاذق و با تجربه مشاوره رایگان داشته باشید.

برای رزرو مشاوره رایگان “اینجا” را کلیک کنید.

شاید این مطالب هم برای شما مفید باشند

این مطلب چقدر مفید بود؟
تعداد رای: 1 میانگین: 5