تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

یکی از انواع تزریقات زیبایی، تزریق بوتاکس می باشد. ماده بوتاکس باعث فلج شدن موقت یا کاهش حرکت عضلات می شود. استفاده مناسب از این خاصیت به جوانسازی پوست و درمان بعضی بیماری ها کمک می کند. در حقیقت پس از تزریق بوتاکس، حرکت عضلات و ماهیچه ها کمتر شده و یا دیگر حرکت نمی کنند و چین و چروکی به وجود نخواهد آمد.

بوتاکس چگونه ساخته می شود؟

بوتاکس نوعی سم است. این ماده را یک نوع باکتری به نام کلوستریدیوم بوتولینوم تولید می کند. یک بیماری کشنده در اوایل قرن نوزدهم میلادی کشف شد که از خوردن سوسیس به وجود می آمد. بعد ها معلوم شد که این بیماری به دلیل باکتری کلوستریدیوم بوتولینوم است. بعد از این واقعه، این باکتری کشف شد و سم آن با نام بوتولوس که معادل کلمه سوسیس است نام گذاری شد. امروزه با تزریق بوتاکس مقداری از این سم به قسمت مورد نظر در بدن فرد مراجع تزریق می شود و از خواص درمانی و زیبایی آن استفاده می کنند.

در مقاله ” بوتاکس چگونه عمل می کند؟ ” می توانید در مورد نحوه ی عملکرد این ماده بیشتر بخوانید.

پر استفاده ترین نواحی تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس، بیشتر در ناحیه پیشانی و برای از بین بردن خطوط ناشی از اخم و در ناحیه کنار چشم کاربرد فراوان دارد. بهترین مکان برای تزریق، این دو ناحیه است. بر اساس تجربه، تزریق در ناحیه پیشانی و کنار چشم، بیشترین بازده را دارد.

سایر نواحی مورد استفاده:

  • خطوط زیر چشم
  • خطوط خنده
  • اطراف لب و همچنین خط های زیر لب، کنار لب
  • بالا بردن ابرو ها
  • زیر بغل و کف دست ( کاربرد ضد تعریق)

برای تزریق بوتاکس در نواحی به جز پیشانی و کنار چشم، باید حتما، از یک پزشک متخصص و مجرب استفاده کنید. اگر این موضوع رعایت نشود، امکان لطمه زدن به سلامتی شما و عوارض شدید هم وجود دارد.

تاثیرات بوتاکس تا چه مدتی دوام می آورد؟

همانطور که در ابتدا به این مساله اشاره کردیم، بوتاکس موجب فلج موقت و کاهش حرکت عضلات می شود. مطمئنا هیچ کس دوست ندارد که صورتی داشته باشد که عضلات آن به هیچ وجه حرکت نکند. اگر بوتاکس تاثیر همیشگی داشت، هیچ فردی از آن استفاده نمی کرد و در زمینه زیبایی و جوانسازی تا این حد محبوب نمی شد.

تاثیر بوتاکس از دو تا شش ماه خواهد بود و پس از این مدت، به خاطر ترشح ماده ای به نام اسید کولین، عضله دوباره شروع به تکان خوردن و منقبض شدن خواهد کرد.

برندهای معروف و اصلی بوتاکس

در کلینیک جوانسازی و لیزر دلتا برترین بوتاکس های مورد تائید سازمان غذا و دارو آمریکا استفاده می شود. دقت داشته باشید که با توجه به مساله تحریم ها، متاسفانه افراد سودجو اقدام به فروش محصولات تقلبی، چینی و حاوی ماده کورتون برای ازبین بردن عوارض بوتاکس تقلبی می کنند. پس حتما تزریقات زیبایی خود را در مراکز معتبر و زیر نظر پزشک متخصص انجام دهید. در کلینیک دلتا برند های زیر بسته به تشخیص پزشک و موجودی بازار روز استفاده می شود:

برای کسب  اطلاعات بیشتر در زمینه تزریق بوتاکس دو مقاله زیر را از دست ندهید.

همچنین می توانید از طریق واتساپ یا اینستاگرام سوالات خود را با کارشناسان دلتا در میان بگذارید.

این مطلب چقدر مفید بود؟
تعداد رای: 1 میانگین: 5