انواع لیزر موهای زائد و تفاوت آنها

 همه ما دغدغه این را داریم که بدانیم کدام یک از انواع لیزر برای پوست ما بهتر است و ما جواب بهتری میگیریم. جواب این سوال بستگی به تیپ پوستی ما دارد.
 

مطالب زیر را با دقت بخوانید تا تفاوت بین اسامی لیزر را بیشتر متوجه شوید :

 
لیزر الکس (الکساندرایت Alexandrite laser ) : نور فشرده با طول موج 755 نانومتر را الکس می نامند. لیزر الکس تک طول موج است و طیف گسترده ای از طول موج های مختلف را ندارد. بنابراین هدفمند عمل میکند.این نوع لیزر برای تیپ های پوستی یک تا حداکثر تیپ پوستی سه مناسب می باشد (یعنی پوست بسیار روشن تا پوست گندمی ).
 

لیزر دایود ( Diode Laser ): نور فشرده با طول موج 810 نانومتر را دایود می نامند . لیزر دایود نیز تک طول موج است و هدفمند عمل میکند و کیفیت تاثیر گذاری بسیار خوبی برای تیپ پوستی ایرانیان دارد. این نوع لیزر برای تیپ های پوستی دو تا حداکثر تیپ پوستی پنج مناسب می باشد (یعنی پوست روشن تا پوست سبزه یا گندمی تیره ).

 

لیزر ان دی اگ (اندیاگ nd yag Laser) : نور فشرده با طول موج 1064 نانومتر را  ان دی اگ می نامند.  لیزر ان دی اگ هم همانند دو نوع لیزر بالا تک طول موج بوده و همان خصوصیات را دارا می باشد. این نوع لیزر برای تیپ های پوستی چهار و تیپ پوستی پنج مناسب می باشد (یعنی پوست های تیره و بسیار تیره ی آفریقائی.
 
این مطلب چقدر مفید بود؟
تعداد رای: 1 میانگین: 5