علت رشد مجدد مو بعد از لیزر

علت اصلی برگشت موهای زائد بعد از لیزر چیست؟

گاها از برخی افراد شنیده اید که موهای زائدی که آنها با لیزر از بین برده ایم، مجدد روییده می شوند، از همین رو برای این افراد علت رشد مجدد مو بعد از لیزر بسیار مهم می باشد. بنابراین در این مقاله قصد داریم که به طور کامل در مورد علت رشد مجدد مو بعد از لیزر به گفتگو بپردازیم. همانطور که در دیگر مقاله ها بیان کردیم، دانستیم که رفع موهای زائد به عوامل زیادی بستگی دارد، که از جمله می توان به سن، رنگ و ضخامت مو نیز اشاره کنیم. هم چنین تعداد جلسات آن مهم بسیار اهمیت دارد. موارد فوق را به طور کامل مطالعه کنید.

علت رشد مجدد مو بعد از لیزر چیست؟

از آنجایی که رشد مجدد مو بعد از لیزر برای بیشتر افراد ناراحت کننده می باشد، از همین رو تمامی این افراد به دنبال علت رشد مجدد مو بعد از لیزر می باشد. از مهم ترین علت های آن در زیر قید شده است.

وجود اختلالات هورمونی در رشد مجدد مو بعد از لیزر

یکی از مهم ترین علت رشد مجدد مو بعد از لیزر می توان به وجود اختلالات هورمونی نیز اشاره کرد. معمولا برگشت موهای زائد بعد از لیزر به ندرت رخ می دهد. بنابراین اگر احساس کردید که در حال برگشت می باشد، حتما اختلال هورمونی وجود دارد. باید بیان کنیم که اختلال در هورمون ها سبب ضخیم و زیاد شدن آنها نیز می شود.

بیماری هایپرتریکوز پارادوکسی

یکی از بیماری هایی که سبب می شود که باعث برگشت موهای زائد بدن شود. البته علاوه بر این بیماری میزان قدرت لیزر هم بسیار اهمیت دارد.

کیست تخمدان

از دیگر علت رشد مجدد مو بعد از لیزر وجود کیست تخمدان میباشد. سندرم تخمدان معمولا از بین هر پنج خانم یک نفر را به این سندرم مواجه می باشد. خانم های که این نوع کیست را که دارند دارای عوارضی نیز می باشد از جمله می توان به رشد مجدد موهای زائد بعد از لیزر نیز اشاره کرد. هم چنین برای درمان کیست تخمدانی باید به پزشک زنان نیز مراجعه کنید.

کیست تخمدان
رشد مو سپس از لیزر

آیا موهای زائد صورت پس از لیزر مجدد رشد می کند؟

از آنجایی که نمی توان گفت لیزر صورت به دائم می باشد. اما سبب می شود که رشد موهای زائد را به مدت طولانی نیز متوقف کند به عنوان مثال در برخی افراد  توقف رشد موهای زائد آنها حدود سال نیز می باشد.

پرهیز از کندن موهای زائد

برخی افراد عادت دارند که موهای زائد بدن خود را بکندند و باید بگوییم که این کار سبب رشد سریعتر موهای زائد نیز می شود. از همین رو از کندن موها پرهیز کنند.

مرطوب نگه داشتن پوست خود

سعی کنید با استفاده از مواد نرم کننده طی هفته هایی که تحت درمان می باشید پوست خود را مرطوب نگه دارید. زیرا لازم است بدانید که هرچه پوست شما خشک تر باشد سبب تحریک موهای زائد نیز می شود.

چگونه می توان از رشد موهای زائد بعد از لیزر جلوگیری کرد؟

طی جلسات درمانی که برای لیزر موهای زائد نیز استفاده می کنید می توان گفت که حدود 90 درصد از از موهای زائد از بین میرود هم چنین با توجه به عواملی که در بالا در مورد علت رشد مجدد مو بعد از لیزر قید شد پی بردیم که آن عامل میتواند سبب بروز مجدد مو زائد نیز شوند. از همین برای جلوگیری باید به عوامل زیر به طور کامل توجه لازم را داشته باشید.

چگونه می توان از رشد موهای زائد بعد از لیزر جلوگیری کرد؟
لطافت پوست بعد از لیزر
 • اجتناب از تراشیدن مو
 • تسکین پوست تحریک شده با کرم یا لوسیون های سرد
 • سعی کنید در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید
 • مرطوب نگه داشتن پوست

نتیجه گیری

با توجه به نکاتی که در مقاله درباره علت رشد مجدد مو بعد از لیزر بیان شد، پی بردیم که عوامل زیادی بستگی دارد از جمله می توان به اختلالات هورمونی، تراشیدن موها، کیست تخمدان نیز اشاره کرد و هم چنین در این مقاله برای جلوگیری از رشد مجدد بعد از لیزر بیان شد.

سوالات متداول

 1. چه عواملی سبب بروز مجدد موهای زائد بعد از لیزر می شود؟
  از مهم ترین عوامل آن می توان به اختلالات هورمونی، کیست تخمدان و … نیز اشاره کرد.
 2. چه راه های برای جلوگیری رشد مجدد مو بعد از لیزر وجود دارد؟
  برای جلوگیری از بروز مجدد مو باید از کندن و تراشیدن آن جلوگیری کرد و پوست خود را مرطوب نگه دارید.
 3. چگونه می توان اختلالات هورمونی را درمان کرد؟
  از آنجایی که اختلالات هورمونی به چندین گروه تقسیم میشود می توان برای درمان سندروم تخمدان به پزشک زنان و برای کم کاری یا پرکاری تیروئید به پزشک غدد نیز مراجعه کرد.
این مطلب چقدر مفید بود؟
تعداد رای: 0 میانگین: 0
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.