درمان جوش و جای جوش

درمانهای مختلف جوش و جای جوش

هر کدام از ما با انواع جوش ها روبرو شده ایم و به دنبال درمان آن بوده ایم. جوش هایی که ممکن است در صورت و یا در نواحی مختلف بدن مثل پیشانی، بینی، گونه ها، گردن، کمر، سینه، باسن و… باشد.

عوامل موثر در ایجاد جوش:

سن، عوامل هورمونی یا ژنتیکی، جنس پوست، جنسیت، نوع تغذیه, سطح استرس و حتی مصرف برخی از داروهادر ایجاد جوش تاثیرگذار هستند. برخی افراد از داروهای کورتونی، آنتی بیوتیک ها،ماسکها و لایه بردارها استفاده میکنند که با وجود تاثیر مقطعی ممکن است درمان بلند مدت و موثری برای جوش ها نباشند.

اینکه جوش چرا اصلا به وجود می آید؟ تفاوت جوش های آکنه ای با جوش سر سفید (میلیا) و جوش سر سیاه در چیست؟ و چگونه می شود آن را درمان و یا کنترل کرد، از جمله سوال هایی است که بارها ذهن ما را در گیر کرده است.

در ویدیوی زیر هم با علت ایجاد جوش آشنا خواهید شد و هم با تفاوت انواع جوش. در ویدئوی بعدی در همین خبر نیز بطور مفصل با نحوه درمان جای جوش در حین انجام کاربا لیزر فوتونا و پلاسمای گرم آشنا خواهید شد :

انواع درمان جوش و جای جوش :

 

برای رفع جوشهای قرمز، جوش های سر سفید ( میلیا )، سر سیاه و آکنه یا جای هرکدام از آنها، روش های مختلفی وجود دارد. ما در کلینیک دلتا مجموعه ای از پیشرفته ترین و استانداردترین درمان های روز جهان را استفاده میکنیم. درمان با لیزر فوتونا ، پلاسمای گرم و پلاسمای سرد، دستگاه فیساپ ، درمان های دارویی و… همگی از روشهایی هستند که به تشخیص پزشک برای درمان جوش یا جای جوش به کار می روند. پیش از شروع جلسات درمانی ابتدا یک جلسه مشاوره رایگان با پزشکان کلینیک دلتا خواهید داشت. در این جلسه پزشک با معاینه و مشاهده پوست شما روش پروتکل درمانی مناسب را تجویز میکند که گاهی اوقات می تواند ترکیبی از درمان های کلینیکی مختلف باشد.  اما هر یک از این روش ها چه مزایایی دارند؟

  • لیزر فوتونا برای ازبین بردن جوش و قرمزی زیر پوستی (رزاسه)

دستگاه لیزر فوتونا یکی از پیشرفته ترین و هوشمندترین لیزرهای بازسازی کننده پوست است که کاربردهای متعددی من جمله در درمان جوش فعال و جای جوش یا بعبارتی لک بجا مانده از جوش دارد. فوتونا با ترکیب دو نوع لیزر اربیوم و اندیاگ یکی از امن ترین و موثرترین درمانهاست. درمان با فوتونا هیچ درد و عارضه پوستی را به شما تحمیل نمی کند و کافیست به تشخیص پزشک تعداد جلسات مشخصی را تا رسیدن به نتیجه مطلوب طی کنید.

نحوه درمان با لیزر فوتونا و پلاسمای گرم را ویدئوی زیر مشاهده نمائید :

  • درمان جوش فعال و لک جای جوش با پلاسمای سرد

یکی دیگر از روش های درمان جوش فعال استفاده از پلاسمای سرد می باشد که حالت آنتی باکتریال داشته و باعث کنترل پیشرفت جوش فعال میشود و در بهبود جای جوش و لک های ناشی از جوش تاثیر گذار است.

  • درمان با فیس آپ ( جدیدترین روش میکرودرم ابریژن )

فیساپ یک لایه برداری مکانیکی است که باعث صاف تر شدن سطح پوست و کم رنگ تر شده لک ها می شود. این درمان با تشخیص و تجویز پزشک امکان پذیر است.

 

  • درمان جای فرو رفته ی جوش با پلاسمای گرم

    پلاسمای گرم از جمله روش هایی است که در درمان جای جوش با تشخیص پزشک بکار می رود. نحوه ی کار را میتوانید در ویدئوی بالا مشاهده نمائید.

  • درمان جوش با دارو

گاهی ممکن است پزشک متناسب با نیاز شخص راه حل داروئی پیشنهاد دهد یا برای ذرمان جوش و یا رفع جای جوش از درمانهای ترکیبی ( مثلا : لیزر جای جوش با فوتونا + کرم ها و داروهای مربوطه ) استفاده نماید.

 

اگر علاقه مند به اطلاعات بیشتری در زمینه جوش و انواع آن هستید، دیدن ویدئوی زیر را بشما توصیه میکنیم:
این مطلب چقدر مفید بود؟
تعداد رای: 9 میانگین: 4.1
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.