بوتاکس چگونه عمل میکند؟

مکانیسم اثر بوتاکس به این صورت است که پس از تزریق، در انتهای اعصابی که به عضله دستور انقباض می دهد، مستقر می شود و از آزاد شدن مواد شیمیایی که مسئول انقباض عضله است، جلوگیری می کند و در نتیجه عضله فلج می شود و این فلج 3 تا 6 ماه طول می کشد.

وقتی پروتئین در اتصال عصبی عضلانی، از عمل باز می ایستد، به عوامل غیر مضر خود (آمینو اسیدها) تبدیل می شود که یا برای استفاده ی مجدد در پروتئین های دیگر، بازیابی و یا توسط کلیه ها دفع می شود.

هر چه ماهیچه بزرگ تر باشد، بازگشت حرکت سریع تر خواهد بود، اما هر چه ماهیچه کوچک تر باشد، تاثیر بوتاکس آن بیشتر طول خواهد کشید به همین دلیل است که از بوتاکس برای رفع چین و چروک هایی که خیلی عمیق نیستند میتوان استفاده کرد.

برای از بین بردن خط خنده و یا از بین بردن چروک های عمیق تر مثل پیشانی می توان از ژل استفاده کرد .

مشاهده ی فیلم تزریق ژل در دلتا

در مرکز لیزر و جوانسازی دلتا  تزریق بوتاکس برای جوانسازی صورت (پیشانی, اطراف چشم,  گردن,  چانه) , بوتاکس جهت کنترل تعریق کف پا, کف دست و همچنین زیر بغل و بوتاکس برای جلوگیری از سردردهای میگرنی از بهترین برند ها ( دیسپورت, زئومین, نورونوکس ) استفاده می شود.  همچنین تزریق ژل برای زیر چشم, خط خنده, گونه و لب با از بهترین برند ها ( پرفکتا -ساب اسکین, الانسه ) که دارای تادیه FDA آمریکا هستند,  استفاده میشود .

 

 

این مطلب چقدر مفید بود؟
تعداد رای: 1 میانگین: 5