آیا لیزر موهای نازک باعث ضخیم تر شدن آن می شود؟

آیا لیزر موی نازک باعث ضخیم تر شدن آن می شود ؟

لیزر موهای کرکی و نازک از جمله دغدغه های خانمهاست. تجربه برخی افراد از لیزر موهای نازک به آنها نشان داده است که لیزر می تواند باعث تیره و ضخیم تر شدن موهای کرکی شود. از این رو به دیگران توصیه می کنند دور لیزر موهای زائد مخصوصا لیزر موهای کرکی و نازک را خط بکشند. این در حالی است که اگر شما با یک دستگاه با قابلیت لیزر موهای نازک این کار را انجام دهید دچار چنین مشکلی نخواهید شد.

در نظر داشته باشید که فقط موهای نازکی که رنگ داشته باشند مجاز به لیزر هستند. موهای کمرنگ و بور را لیزر نکنید! مابین جلسات لیزر کمتر ژیلت کنید چون باعث فعال و ضخیم تر شدن موها میشود. کلا ژیلت کردن تعداد موها را افزایش نمی دهد اما باعث تیره تر شدن وضخیم تر شدن آن می شود و در نهایت موها بیشتر به چشم خواهند آمد و باعث آزرده خاطری شما خواهد شد.

برخی از دوستان دچار موهای زائد در ناحیه صورت هستند که طبیعی نیست. به آنها حتما توصیه میکنیم اگر دچار مشکلات تیروییدی یا هورمونی هستند اگر دچار کیست تخمدان ، نامنظمی عادات ماهیانه، تنبلی تخمدان، کم کاری یا پرکاری تیروئید …هستند، حتما آزمایشات مربوطه را قبل از شروع لیزر درمانی در یک آزمایشگاه معتبر انجام دهند. اگر مشکلی وجود دارد همین که تحت درمان دارویی و زیر نظر پزشک باشند می توانند لیزر را شروع کنند.

در نظر داشته باشید که اساس کار لیزر جذب توسط رنگدانه ی مو میباشد یعنی انرژی لیزر توسط رنگدانه ها جذب می شود و با بالا بردن حرارت داخلی فولیکول باعث از بین فتن و تخریب پیاز مو می شود.پس هرچه مو تیره تر و ضخیم تر به اصطلاح ملانین بیشتری داشته باشد انرژی بیشتری را جذب و به لیزر جواب بهتری میدهد، اما چون موی نازک و کرکی میزان رنگدانه (ملانین) کمتری دارد، لیزر موهای نازک و کرکی ممکن است به زمان و تعداد جلسات بیشتری نیاز داشته باشد (به شرط اینکه مو رنگ داشته باشد در غیر اینصورت مجاز به لیزر نیست). بنابراین با انتخاب دستگاه و مرکز مطمئن میتوانید درمان لیزر موهای زائد خود را شروع کنید.

چرا موهای نازک دیرتر از موهای ضخیم به لیزر جواب میدهند؟

در لینک زیر ویدئوی علمی آن را ببینید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

در کلینیک دلتا از دستگاه اسکلپیون مدیواستار که ساخت کشور آلمان بوده و زیر مجموعه زایس می باشد، استفاده می کنیم که در زمینه اپتیک سرآمد و زبانزد جهان می باشد. دستگاه لیزر مدیواستار با ارسال دو طول موج  همزمان و همچینین منوی اختصاصی برای موهای نازک در زمینه لیزر بخصوص موهای نازک متفاوت عمل میکند.

طول موج 940 نانومتر ابداع شرکت زایس بوده و فقط از دستگاه اسکلپیون مدیواستار ارسال می شود که باعث اخلال در تغذیه پیاز مو می شود. در هیچ دستگاه دیگری این طول موج وجود ندارد.

نکته مهم:

درلیزر بعضی از نواحی مثل دست بخصوص روی استخوان ساعد، بالای بازو و کتف بخاطر نزدیکی به استخوان ورفلکس شدن برخی از میزان انرژی نتیجه دیرتر حاصل خواهد شد و به جلسات بیشتری نیازمند است بنابراین اگر مو در این نواحی بسیار نازک و کمرنگ باشد به لیزر توصیه نمی کنیم مگر اینکه توسط پزشک یا اپراتور دیده شود و توصیه شود.

در پایان شما را به خواندن این خبر دعوت میکنم :

عوارض لیزر موهای زائد

این مطلب چقدر مفید بود؟
تعداد رای: 9 میانگین: 4.2